Smoczek smoczkowi nierówny. Biofunkcjonalny – to słowo lepiej zapamiętać przy wyborze tej "zabawki"

Curaden AG, szwajcarski producent artykułów do higieny jamy ustnej pod marką CURAPROX, opracował specjalistyczną linię produktów CURAPROX Baby dla niemowląt: smoczki medyczne, gryzaki i szczoteczki do zębów
Curaden AG, szwajcarski producent artykułów do higieny jamy ustnej pod marką CURAPROX, opracował specjalistyczną linię produktów CURAPROX Baby dla niemowląt: smoczki medyczne, gryzaki i szczoteczki do zębów Materiały prasowe
Bez niego noce byłyby częściej nieprzespane. Dzięki niemu dziecko się wycisza, a rodzice powstrzymują płacz, zanim ten zamieni się w trudny do opanowania krzyk. Smoczek – najlepszy przyjaciel niejednego malucha – to jeden z lepszych wynalazków w historii ludzkości. Jednak zewsząd słychać głosy, że lepiej uważać z jego nadużywaniem.


W czym problem? Z zaspokajaniem potrzeby ssania u niemowląt przy pomocy smoczka wiąże się wyrażana przez wielu ortodontów obawa o jego negatywny wpływ na rozwój prawidłowego zgryzu. Ponieważ wkładana w usta zabawka to pierwszy atrybut malucha, z którym styka się jego delikatna buzia, trzeba być świadomym tego właśnie ryzyka.


Gdzie problem, tam również od razu pomysł na jego rozwiązanie. Naprzeciw oczekiwaniom zatroskanych rodziców i lekarzy postanowiła wyjść marka CURAPROX, która opracowała specjalistyczną linię produktów dla niemowląt – CURAPROX Baby. To, co proponuje szwajcarski producent, ma postać tzw. biofunkcjonalnego smoczka.

Mowa tu o medycznym smoczku, którego specjalny ortodontyczny kształt zapobiega deformacjom plastycznego podniebienia, a miękka silikonowa powłoka dopasowuje się do buzi dziecka i pozwala mu/jej na swobodne połykanie śliny. Podczas prac nad tym wyrobem projektanci zasięgali wiedzy specjalisty w zakresie ortodoncji, Dr. Herberta Picka.

Dzięki bocznym skrzydełkom oraz spłaszczonej końcówce smoczek CURAPROX Baby nie generuje podczas ssania szkodliwej siły, która skutkuje późniejszymi wadami zgryzu. Wśród nich dużym niepokojem napawa zwłaszcza gotyckie podniebienie. Fakt, że zakłóca ono swobodne oddychanie dziecka przez nos, tłumaczy, skąd ten lęk.


Skonstruowany we współpracy z ekspertami smoczek zapobiega też rozwojowi zgryzu krzyżowego, wady, która polega na zachodzeniu zębów dolnych na zęby górne. W późniejszym wieku jej leczenie w gabinecie ortodonty wiąże się z niemałymi kosztami. Twórcy medycznego smoczka pomyśleli więc też o prawidłowym rozwoju ząbków malucha.
Kolejną kwestią, jaką podnoszą przeciwnicy smoczków, jest jakość materiałów służących do ich produkcji. W przypadku zabawki o szwajcarskim pochodzeniu zastosowano tworzywa wolne od takich szkodliwych substancji jak bisfenole czy ftalany. Ponadto dostępny w kilku kolorach smoczek zaprojektowano w rozmiarach dostosowanych do wieku i wagi dziecka.

W świecie CURAPROX Baby znalazło się też miejsce na biofunkcjonalny gryzak, który z jednej strony wspomaga rozwój sensomotoryczny, a z drugiej łagodzi ból ząbkowania, masując dziąsła niczym szczoteczka. Gryzak o wielowymiarowej strukturze wyposażono w kolorową grzechotkę, aby przykuć uwagę malucha i zachęcić go do zabawy.
Skoro dalej o ząbkach mowa, warto wspomnieć jeszcze o biofunkcjonalnej szczoteczce. Wyposażona w delikatne włoski o średnicy zaledwie 0,1 mm nie rani dziąseł dziecka. 4260 opatentowanych włókien CUREN chroni przed płytką nazębną, gumowana główka zaś przed urazem. Szczotkowanie przestaje być więc drogą przez mękę.

Więcej informacji o produktach CURAPROX, których gryzak zdobył wyróżnienie ''Super Produkt 2015'' w plebiscycie magazynu ''Mam dziecko'' w kategorii ''Akcesoria dla dzieci i rodziców: Dla najmłodszych'', można znaleźć w oficjalnym sklepie szwajcarskiego producenta artykułów do higieny jamy ustnej.

Artykuł powstał we współpracy z CURAPROX

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...