Kościelne święto ważniejsze niż uczniowie? MEN wydało oficjalny komunikat

Kiedy skończy się rok szkolny 2018/2019?
Kiedy skończy się rok szkolny 2018/2019? fot. Agencja Gazeta
Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oficjalny komunikat w sprawie zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Jego data stała pod znakiem zapytania przez Boże Ciało.


W 2019 roku Boże Ciało wypada 20 czerwca, w czwartek. Stąd wątpliwości, czy rok szkolny 2018/2019 będzie trwał do 19 czy 21 czerwca, czy może tydzień dłużej. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej spłynęło bardzo dużo pytań o konkretną datę zakończenia roku, dlatego ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie.

Zazwyczaj rok szkolny kończy się w trzeci piątek czerwca. Jednak wiele szkół miało nadzieję, że w związku z Bożym Ciałem, które wypada w czwartek, będzie można rozdać świadectwa już w środę.

MEN zdecydowało jednak, że zakończenie roku odbędzie się w piątek, 21 czerwca. „W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Z treści oświadczenia dowiadujemy się również, że rozporządzenie ws. świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych stawia sprawę jasno – data zakończenia roku szkolnego jest datą rozdania wyżej wymienionych dokumentów. Szkoły nie mogą zatem na własną rękę uczynić piątku, 21 czerwca, dniem wolnym.
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć