Zdjęcie z męskiej toalety wywołało lawinę. Ojciec apeluje: "To tak jakbyśmy nie istnieli!"

Nauczyciel z Florydy, Donte Palmer pokazał, jak wygląda przewijanie dziecka w męskiej toalecie.
Nauczyciel z Florydy, Donte Palmer pokazał, jak wygląda przewijanie dziecka w męskiej toalecie. fot. Instagram
Żyjemy w czasach, w których od ojców wymaga się tyle samo, co od matek (słusznie), a mimo to ojcowie w przestrzeni publicznej wciąż nie mają tylu udogodnień, co matki (niesłusznie). Ta nierówność potrafi być źródłem dużych problemów – jednym zdjęciem udowodnił to pewien tata.


Donte Palmer z USA to 31-letni ojciec trzech chłopców. Najstarszy ma 12 lat, średni 7, a najmłodszy rok. I o troskę nad tym ostatnim poszło tym razem.

Otóż Donte opublikował na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, na którym widzimy, jak przewija synka. Ta jakże zwyczajna czynność na tym obrazku wygląda na karkołomną. Brak przewijaka w męskiej toalecie w restauracji, w której tego dnia Donte jadł z rodziną obiad, zmusił mężczyznę do przewijania dziecka... kucając i opierając się o ścianę plecami jednocześnie.
W ten sposób nauczyciel z Florydy chciał zwrócić uwagę na problem, jakim jest brak udogodnień dla ojców w męskich toaletach. Faktem jest, że osobne wejście do tak zwanego pokoju matki i dziecka zdarza się rzadko. Zazwyczaj łazienka z przewijakiem znajduje się po prostu w damskiej toalecie. Tak jest również w Polsce.

"To poważny problem (…). To tak jakbyśmy... w ogóle nie istnieli (...). Musimy naprawić ten problem" – apeluje ojciec w swoim poście. Palmer w rozmowie z Yahoo Lifestyle stwierdził, że taki stan rzeczy jest wyłącznie konsekwencją stereotypowego postrzegania roli matki i ojca.

Jego słowa nie pozostały bez odpowiedzi. W mediach społecznościowych posypały się komentarze, które udowadniają, że Donte nie jest sam. "Gdy byłem w supermarkecie, musiałem pytać ochrony, czy mogę skorzystać z damskiej toalety, żeby móc przewinąć dziecko. Gdy to robiłem, ochrona stała tuż pod drzwiami i mnie pilnowała" – pisze jeden z ojców.


Inni zaś przewijali dzieci w autach pod lokalami, w których nie było przewijaków w męskich toaletach lub... zmuszeni byli robić to na podłodze. Kilka miesięcy media obiegła historia Chrisa, który w ten sposób w męskiej toalecie zmieniał pieluchę córce.

Macie podobne doświadczenia? Piszcie!

Napisz do autorki: ewa.bukowiecka-janik@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...