Trzy produkty za grosze, które czyszczą lepiej niż detergenty. Usuną najgorszy kamień

Jak pozbyć się kamienia, osadu i pleśni z kabiny prysznicowej?
Jak pozbyć się kamienia, osadu i pleśni z kabiny prysznicowej? fot. Mamadu
Porządne wyczyszczenie kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie. W rogach pojawia się pleśń, w szynach kurz, a szyby rzadko bywają doczyszczone do idealnej przezroczystości. Dobrze wyczyszczona kabina to podstawa, zwłaszcza jeśli korzystają z niej małe dzieci. By pozbyć się toksycznych zabrudzeń, nie trzeba sięgać po specjalne środki. Oto kilka trików, które ułatwią sprzątanie.


Czysta szyba
Aby pozbyć się mydlin i kamienia z drzwi kabiny prysznicowej potrzebny jest ocet. Należy go rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:1. Taki roztwór delikatnie podgrzewamy i ciepłym myjemy szybę. Następnie należy dokładnie spłukać drzwi i osuszyć. Jeśli nadal pozostają na nich smugi, należy nierozcieńczonym octem nasączyć czystą szmatkę i przetrzeć. Na koniec szybę polerujemy ręcznikiem papierowym.

Aby uniknąć powstawania kamienia na drzwiach kabiny po każdej kąpieli warto użyć ściągaczki z gumową końcówką.

Jak się pozbyć pleśni
Pierwszy krok w walce z pleśnią w rogach kabiny to soda oczyszczona – posypujemy nią pleśń i szorujemy szczoteczką. Następnie oczyszczone miejsca polewamy wodą utlenioną i zostawiamy do wyschnięcia. W ten sposób pozbędziemy się zarodników grzybów.

Profilaktycznie, jeśli mamy taką możliwość, wietrzmy łazienkę jak najczęściej.

Szyny bez kurzu
Znów wracamy do octu. Nie tylko wyczyszczą, ale i zdezynfekują wszystkie zakamarki niedostępne nawet dla najmniejszej szczoteczki. W miejsca, gdzie zalega brud i kur wlewamy nierozcieńczony lekko podgrzany ocet i zostawiamy. Po kilku godzinach należy spłukać go gorącą wodą.
Źródło: portal.abczdrowie.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE