Wiele osób po raz pierwszy zobaczyło biust w takim wydaniu. Stoi za nim wielka moc

Jak powstaje mleko matki?
Jak powstaje mleko matki? screen Instagram
Ta ilustracja kobiecych piersi podbija internet i wzbudza dyskusje na Instagramie. Nic dziwnego – wiele osób po raz pierwszy w życiu zobaczyło kobiecy biust w takim wydaniu!


– Nasze ciała są NIESAMOWITE! Tak wyglądają kobiece piersi od środka. Wyraźnie widać kanaliki mleczne i gruczoły. Widać również, dlaczego tak ważne jest, aby dziecko wkładało do buzi całą brodawkę sutkową z otoczką, nie tylko sutek – napisała na Instagramie doradczyni laktacyjna Milky Mama.

Pod postem pojawiło się kilkaset komentarzy. Większość komentujących przyznała, że ilustracja jest fascynująca i świetnie pokazuje, jak niezwykłe jest ciało matki.
Gdzie powstaje mleko matki?
Na ilustracji piersi przypominają nieco kwiaty. W rzeczywistości ilustracja jest uproszczona, a budowa piersi i cały proces powstawania kobiecego pokarmu są o wiele bardziej skomplikowane.

Kobiecy pokarm powstaje w pęcherzykach mlecznych w piersiach. Pęcherzyki zbudowane są z laktocytów, które pobierają składniki odżywcze bezpośrednio z krwi matki.

Każdy pęcherzyk mleczny zakończony jest przewodem mlecznym. Przewody tworzą sieć, która na szczycie brodawki ma swoje ujście. Sieć pęcherzyków przypomina nieco kiść winogron, nie kwiat.

Musimy przyznać, że Milky Mama ma rację – ciała kobiet są niesamowite!
Źródło: Babyology
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!