Postaw na oknie słoik z wanilią i zobacz, co się stanie. Tego triku na muchy nie znasz

Sposób na muchy - jak pozbyć się much w domu?
Sposób na muchy - jak pozbyć się much w domu? Prawo autorskie: bnenin / 123RF Zdjęcie Seryjne
Owady wlatujące do mieszkania to jeden z minusów letniej pory. Obecność much w domu bywa szczególnie uciążliwa. Oprócz siatek na oknach i lepów, są inne sposoby na muchy. Owady odstraszają... pewne zapachy. Jakie?


Jakie zapachy odstraszają muchy?
Muchy odstraszą niektóre zapachy, np. mięta i wanilia. Wystarczy, że ustawisz w kuchni czy w pokoju słoik z waniliowym ekstraktem. Dodać można do niego również inne aromaty, np. olejek kokosowy albo olejek z citronelli. Dorzucenie listków mięty sprawi, że owady nie będą się zbliżać. Taka mieszanka odstrasza również na komary. Równie dobrze sprawdzają się zapachy olejków eukaliptusowego i cytrynowego.

Na muchy działa również ocet jabłkowy – wystarczy wlać go do miseczki lub na niewielki talerzyk i postawić na parapecie. Mieszkanie można również spryskać mieszanką octu i olejków eterycznych. Muchy odstrasza również aromat goździkowy. Dla zwolenników korzennych aromatów można polecić mieszankę pieprzu z goździkami, cynamonem i... czosnkiem.

Kolejny przyjemny dla nas zapach może zniechęcić muchy do wlatywania do mieszkań. Jest nim wonny zapach lawendy. Podobnie działają paprocie.

Wygląda na to, że gdy chcemy pozbyć się much, jednocześnie możemy stworzyć aromatyczną aurę w domu. Znacie inne zapachy, które zniechęcają muchy do "odwiedzenia" naszego mieszkania? Jeśli tak, dzielcie się swoimi sposobami na muchy w domu.
Źródło: hotukdeals.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić