Korzeń maca to naturalna viagra i energetyk w jednym. Kosztuje 7 zł

Korzeń Maca nazywany jest naturalną viagrą. Ta peruwiańska roślina podnosi libido i płodność u mężczyzn
Korzeń Maca nazywany jest naturalną viagrą. Ta peruwiańska roślina podnosi libido i płodność u mężczyzn Prawo autorskie: vainillaychile / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ksiądz Jan Krzysztof Kluk, polski przyrodnik, który w XVIII wieku szerzył wiedzę o ziołach i warzywach, twierdził, że nie ma takiej egzotycznej rośliny, której właściwości nie dałoby się zastąpić lokalnym zielem. Miał rację, jednak dziś bywa tak, że te egzotyczne o cudownym działaniu są bardziej dostępne i tańsze niż lokalne. Tak jest i w przypadku korzenia maca, który okazuje się być antidotum na niskie libido.

Korzeń maca to peruwiańska roślina, która wieki temu stosowana była przede wszystkim do poprawy kondycji seksualnej – zarówno płodności, jak i samego libido. Nie bez powodu nazywa się ją "naturalną viagrą Inków". Ponadto, jej stosowanie wyraźnie podnosi poziom energii i powoduje, że organizm jest bardziej wydajny.

Dowody? Maca stosowana była przez piłkarzy mało znanej drużyny Cienciano, która w 2003 roku wygrała rozgrywki Copa Sudamericana, pokonując w finale argentyńskiego giganta futbolu – River Plate Buenos Aires. Sportowcy zeszli z boiska w tak dobrej kondycji, jakby przebyli tylko rozgrzewkę.

Co więcej, istnieją dokumenty, które udowadniają, że maca jest składnikiem diety astronautów opracowanej przez NASA.

W Polsce popularna jest w formie proszku, który można dosypywać do jedzenia czy koktajli, a także w postaci suplementu diety. Pierwsza jego forma kosztuje ok. 7 zł w sklepach internetowych. Tabletki zaś to koszt ok. 35 zł.

Dlaczego warto stosować korzeń maca?
Korzeń maca jest dobrym źródłem błonnika, zawiera również witaminy i minerały, a także białko i dobre tłuszcze. Co ciekawe, jest wyjątkowo kaloryczny, jednak dzienne spożycie jest tak niskie, że nie musimy się tym specjalnie przejmować.


Korzeń maca jest bogaty w witaminy z grupy B oraz żelazo, a to tych składników często brakuje w naszej diecie. Z tego powodu bywamy zmęczeni, ospali i apatyczni. Maca łagodzi stany lękowe i objawy depresji, pomaga przezwyciężyć stres i dodaje energii. Przywraca nie tylko radość z życia, ale i... z seksu. Suplementacja korzeniem maca skutecznie podnosi libido. I to bez względu na płeć.

Ponadto, maca wpływa na płodność mężczyzn – ma znaczenia dla jakości nasienia i może zwiększać jego produkcję. U kobiet działa przeciwbólowo podczas okresu oraz łagodzi objawy menopauzy.

Ten suplement diety wydaje się mieć właściwości skomponowane pod dolegliwości współczesnych młodych ludzi, bowiem pozytywnie wpływa na kondycję intelektualną oraz pamięć. Dodatkowo wspomaga zdrowie kości oraz stawów.

Maca nie wpływa na zdrowie przy większości chorób. Korzenia powinny unikać jedynie osoby z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy oraz kobiety w ciąży.
Źródło: wyborcza.pl, zdrowie.wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE