500 plus wkrótce się kończy. Zobacz, co zrobić, żeby nadal je otrzymywać

Nowy wniosek 500 plus można złożyć elektronicznie lub w wersji papierowej
Nowy wniosek 500 plus można złożyć elektronicznie lub w wersji papierowej Fot. Marta Dudzińska / Agencja Gazeta
Tylko do końca września 2018 roku ważne są uprawnienia do pobierania świadczeń z programu 500 plus. Żeby dalej otrzymywać wsparcie finansowe z budżetu, rodzice muszą złożyć nowe wnioski 500 plus. Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków w wersji tradycyjnej.

Bieżący okres rozliczeniowy programu 500 plus powoli dobiega końca. Rodzice, którzy nadal chcą otrzymywać pieniądze na dzieci, muszą złożyć nowy wniosek. Mają na to czas do 31 października 2018 roku.

Nowy wniosek 500 plus – od kiedy?
Już od 1 lipca można składać nowe wnioski o 500 plus, na razie jedynie drogą elektroniczną. Z kolei od 1 sierpnia możliwe będzie też złożenie wniosku w formie papierowej.

Tradycyjny wniosek składamy w odpowiednim dla naszego miejsca zamieszkania urzędzie. Najczęściej są to: ośrodek pomocy społecznej, urząd gminy, urząd miasta lub centrum świadczeń.

Wzór wniosku do wydrukowania można znaleźć pod tym adresem. A wnioski elektroniczne są dostępne tutaj.

Nowy wniosek 500 plus – do kiedy?
Czas na składanie nowych wniosków 500 plus mamy do końca października. Jednak ministerstwo rodziny zachęca, żeby nie czekać do ostatniej chwili. Szczególnie, jeśli chcemy zachować ciągłość świadczenia.

Jeśli złożymy wniosek jeszcze w sierpniu, pieniądze za październik otrzymamy do końca października. Jeżeli poczekamy z wnioskiem do września, kwota należna za październik wpłynie na nasze konto dopiero w listopadzie. A jeszcze dłużej poczekają ci, którzy złożą wnioski dopiero w październiku (z wyrównaniem za kolejne miesiące).
Kryterium dochodowe w nowym wniosku 500 plus
Kryterium dochodowe w przypadku świadczenia 500 plus dotyczy jedynie rodzin, które ubiegają się o wsparcie na pierwsze dziecko. Jest ono uzależnione od wysokości dochodu miesięcznego i nie może przekraczać 800 zł na osobę.

W rodzinie, w której pod opieką pozostaje dziecko niepełnosprawne, dochód nie może być wyższy niż 1200 zł miesięcznie na osobę.

Jeśli ubiegasz się jedynie o świadczenie na drugie i kolejne dziecko, nie musisz w żadne sposób udowadniać wysokości swoich dochodów.
Źródło: mpips.gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE