Przyłóż plaster cebuli i zobacz, co się stanie. Żałuję, że nie wiedziałam o tym wcześniej

Cebula ma silne właściwości lecznicze.
Cebula ma silne właściwości lecznicze. pixabay
Cebula to nie tylko warzywo, które korzystnie wpływa na cały organizm i leczy podczas przeziębień. Oprócz kulinarnych zastosowań, cebulę można wykorzystać do pielęgnacji skóry. To niesamowite jak działa, gdy przyłożysz ją do skóry na kilka minut. W czym pomaga?


Cebula w nowej roli
Używasz cebuli wyłącznie w kuchni? To popularne warzywo o intensywnym soku, który niejednokrotnie wywołuje niechciane łzy, działa cudownie na skórę.

Każdy z nas powinien mieć w domu cebulę również ze względu na jej właściwości antyseptyczne, które mogą pomóc w zapobieganiu infekcjom skóry i przyspieszeniu gojenia.

Co więcej, sok z cebuli łagodzi oparzenia, uelastycznienie blizny, powoduje ich spłaszczenie i zblednięcie. Spróbuj kilka razy dziennie nakładać sok z cebuli przez kilka tygodni, aby zmniejszyć bliznowacenie.

To również naturalny lek przeciwbólowy, o którym współczesne kobiety zapomniały.

Przyłóż cebulę w miejsce ugryzienia komara
Cebula posłużyć może również do innych codziennych celów. Ten sposób znały jeszcze nasze babcie, ale dziś wydaje się zapomniany. Przypomnijmy. Na swędzące rany po ukąszeniach owadów działa miejscowe przyłożenie plastra cebuli.

Dobroczynne właściwości cebuli zawdzięczamy jej sokowi, który ma działanie łagodzące, antyseptyczne i przeciwbólowe.
Źródło: fithacker.biz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...