Przez upały nie możesz spać? Sprawdź, co stanie się, gdy sięgniesz po jeden z tych sposobów

8 rad na dobry sen.
8 rad na dobry sen. Prawo autorskie: realstock / 123RF Zdjęcie Seryjne
Męczysz się w upalne noce? Zastanawiasz się, co zrobić, by dobrze spać, mimo wysokich temperatur? Jeśli naprawdę chcesz się wyspać, zerknij na tę listę. Czasem wystarczy kilka prostych sposobów, by noc była czasem całkowitej regeneracji.

1. Relaksująca muzyka
Przygotuj playlistę relaksujących kawałków. To od wyciszenia zaczyna się wejście w fazę REM – etap snu, w którym pojawiają się marzenia senne.

2. Dzbanek zimnej wodą z miętą przy łóżku
Do czego może się przydać? Przygotowana wcześniej woda sprawi, że unikniesz wstawania w środku nocy, aby ugasić pragnienie. Napełnij dzbanek wodą i kostkami lodu, dzięki temu do rana będziesz mieć pod ręką zimną wodę. Dla poprawienia smaku dodaj kilka listków mięty i cytrynę.

3. Wiatrak blisko łóżka
Wiatrak to najprostszy sposób na wygenerowanie chłodnego powietrza. Pojemnik z lodem ustawiony tuż przy wiatraku może dać jeszcze więcej chłodu.

4. Lekka piżama
W upały śpij w lekkiej satynowej piżamie. Daje dużo chłodu i lekkości. Wśród polecanych materiałów do spania jest również wiskoza – jest lekka i pozwala naszej skórze swobodnie oddychać.

Zapomnij o zakładaniu bielizny na noc, spanie bez majtek jest po prostu zdrowsze. Zalet spania bez bielizny (lub nago) jest mnóstwo, m.in. zmniejszone ryzyko występowania infekcji.

5. Unikanie spożywania alkoholu przed snem
Po upalnym dniu wypicie alkoholu, choćby kieliszka wina, może nas mocno osłabić. Jeśli zależy ci na dobrym śnie, zdecydowanie lepiej wypij wodę.

Alkohol może zaburzyć równowagę w systemie snu i budzenia się w mózgu, czego wynikiem może być częste przebudzanie w nocy.

6. Cienkie prześcieradło zamiast kołdry
W upalne dni po prostu odłóż kołdrę. Sięgnij po lekkie prześcieradło, tutaj również sprawdzi się atłas dający uczucie chłodu. Wilgotne prześcieradło możesz również powiesić blisko okna. Dzięki temu powietrze w sypialni szybko się ochłodzi.

7. Stopy wymoczone w zimnej wodzie z solą
Stopy wymoczone w wodzie z solą ściągną z nóg zmęczenie po całym dniu. Ten prosty sposób pomoże też zmniejszyć opuchliznę. Zanurzenie nóg w wodzie z solą z pewnością wpłynie na komfortowy sen.

8. Szybki prysznic tuż przed snem
Orzeźwiający prysznic tuż przed snem da uczucie rześkości. Po strumieniu letniej wody z pewnością łatwiej zasnąć. Jeśli przebywasz na urlopie i masz możliwość zanurzyć się w basenie, przed snem będzie to idealny pomysł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE