Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

Wielkie wesele nie zawsze oznacza wielką miłość
Wielkie wesele nie zawsze oznacza wielką miłość Fot. pixabay.com/congerdesign
Pieniądze szczęścia nie dają – mówi ludowe porzekadło, ale ile w nim prawdy? Znaleźli się tacy, którzy postanowili to sprawdzić na przykładzie młodych małżonków. Porównali kwoty wydane na wesele i okazało się, że pośrednio przekładają się na jakość i... długość małżeństwa.


Suknia ślubna, szyty na miarę garnitur, fryzjer i kosmetyczka, fotograf, limuzyna, obrączki, pokaz fajerwerków... Można wymieniać i wymieniać. A im zasobniejszy portfel, tym dłuższa lista atrakcji.

Jeśli z zazdrością spoglądasz na tych, którzy na Facebooku dzielą się ślubnymi zdjęciami z Wysp Kanaryjskich, a sama wspominasz miesiąc miodowy na Mazurach, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Badacze z Uniwersytetu Ekonomicznego Emory w Stanach Zjednoczonych dowiedli, że im więcej para młoda wydała na wesele, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwodu. A im mniej wydaliście, tym bardziej prawdopodobne, że do rozwodu nie dojdzie.

Profesorowie Andrew F. Tana i Hugo Mialon przebadali aż 3 tysiące par. Każdą z nich zapytali m.in. o to, ile wydali na pierścionek zaręczynowy, przyjęcie weselne czy miesiąc miodowy.

Z analizy zebranych ankiet wynika np., że te panie, które otrzymały od swoich partnerów najdroższe pierścionki – o cenie przekraczającej 1,7 tys. euro (tj. ok. 7 tys. zł) – nie zaznały długiego i szczęśliwego życia małżeńskiego.

A wysokość kwoty wydanej na wesele – można powiedzieć – jest odwrotnie proporcjonalna do długości małżeństwa.

Cóż, wychodzi na to, że jeśli należysz do tej grupy, która zdecydowała się na skromny obiad w rodzinnym gronie, to twoje małżeństwo będzie trwalsze. Ale przecież to tylko jeden mały krok w budowaniu dobrego związku.
Żródło: USA Today
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...