"Zostaw, to na święta". Youtuber wyśpiewał kultowe teksty mam

Mateusz ma 18 lat, śpiewa i komponuje
Mateusz ma 18 lat, śpiewa i komponuje Fot. Youtube/Mateusz Ciawlowski
Niejedna mama odkryje w tej piosence siebie. Inni przypomną sobie nastoletnie lata, kiedy sami na co dzień musieli mierzyć się z "kultowymi" tekstami mam. "Tylko chodzę i po wszystkich sprzątam" czy "za kilka lat wspomnisz moje słowa" – to tylko dwa z wielu. A wszystkie zebrał i wyśpiewał Mateusz.

Mateusz Ciawłowski ma 18 lat i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Tworzy, śpiewa, gra. Jak pisze na swoim profilu na Facebooku, codziennie dokłada wielkich starań, by spełnić swoje marzenie. A jest nim wydanie płyty.

Mateusz nagrał ostatnio piosenkę z tekstów mamy. Utwór zaśpiewał na melodię "Just Give Me a Reason" Pink i Nate'a Ruessa.
W piosence padają takie – znane wszystkim słowa – jak:
Za kilka lat wspomnisz moje słowa.
Nie jestem twoją koleżanką.
Tylko chodzę i po wszystkich sprzątam.
Ty nie jesteś "wszyscy".
Nie jestem służącą.
Ja z tobą po lekarzach nie będę chodziła.
Będziesz miała swoje dzieci to zobaczysz.
Wyłącz ten komputer. Daj mu odpocząć.
Nie zaraz, tylko teraz!


– Pomysł na piosenkę pojawił się dość nieoczekiwanie. Wcześniej na swoim kanale YouTube robiłem piosenki z komentarzy moich widzów czy z tekstów Tymbarka. Tym razem postanowiłem zrobić piosenkę z tekstów, które są dla nas wszystkich powszechne i dobrze znane – powiedział Mateusz w rozmowie z MamaDu.

– Nie musiałem się długo zastanawiać, by stwierdzić, że sentencje naszych mam będą idealne. Zrobiłem sobie listę zwrotów, które znam z autopsji – od swojej mamy. Resztę odnalazłem w Internecie – głównie na różnego rodzaju forach. Dobrałem odpowiedni podkład muzyczny i zacząłem układać słowa pod melodię – opisuje swój twórczy proces.


A co na to mama? – Moja mama widząc po raz pierwszy ten film, uśmiała się. Później poczuła obawę, iż cały Internet dowie się o wypowiadanych przez nią słowach. Na szczęście liczne komentarze mocno ją uspokoiły. Bowiem prawie każdy napisał, że kiedykolwiek takie zdania w swoim życiu już usłyszał – mówi Mateusz.

Tę przeuroczą piosenkę powinien usłyszeć każdy, nie tylko mamy. My uśmiałyśmy się do łez!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE