Nie tylko w Danii. Wizyta w tym Legolandzie będzie dla całej rodziny niezapomnianym przeżyciem

Legoland Dubai to parki rozrywki w Dubaju przeznaczony dla starszych i młodszych miłośników popularnych klocków LEGO. Obiekt składa się z 6 krain oferujących 40 rozrywek
Legoland Dubai to parki rozrywki w Dubaju przeznaczony dla starszych i młodszych miłośników popularnych klocków LEGO. Obiekt składa się z 6 krain oferujących 40 rozrywek Legoland Dubai
Z czego słynie Dania? Chociażby z nieśmiertelnych klocków LEGO. Do ojczyzny Andersena co roku ''pielgrzymuje'' miliony turystów, aby zobaczyć największy i najstarszy park Legoland na świecie. Zbudowane z popularnych klocków obiekty zawitały jednak do różnych zakątków naszego globu. Swoje podwoje otwierają m.in. w niemieckim Günzburg, w mieście Nagoja na japońskiej wyspie Honsiu i słonecznej Kalifornii w USA. Jeden z nich czeka też na gości w Dubaju.


Kolorowy, tętniący życiem Legoland Dubai to jedna z największych, jeśli nie największa, atrakcja dla dzieci, z jaką mogą się zetknąć rodziny spędzające urlop w popularnym wśród turystów mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Swoją renomę pierwszy w regionie i siódmy na świecie park rozrywki z klockami LEGO buduje na sześciu tworzących jego krajobraz krainach, a także 40. oferowanych w nich interaktywnych przejażdżkach i innych rozrywkach.


W dubajskim Legolandzie dzieci i nie tylko, bo również młodzi duchem dorośli, będą mogli zapracować na miano mistrza budowania, wcielić się w poszukiwacza skradzionych skarbów albo poczuć się jak rasowy superbohater. Otwarte w emiracie królestwo klockowych budowli i plastikowych ludzików oferuje tyle przygód, że niejedna rodzina zwiedzająca tę zabawkową enklawę będzie miała spory dylemat, z jakich atrakcji skorzystać w pierwszej kolejności.
Jak każdego Legolandu na świecie, sercem dubajskiego parku rozrywki jest Miniland, czyli strefa przedstawiająca w miniaturze znane budynki i inne obiekty. W tutejszym wydaniu ta część miasteczka LEGO to prawdziwe dzieło sztuki. Wśród modeli znalazły się najsłynniejsze budynki Dubaju, takie jak Burdż Chalifa, Sheikh Zayed Road oraz Port lotniczy Dubaj. Wszystko do zobaczenia w pełni klimatyzowanym obiekcie. Dzieci mogą tu zbudować nawet własne minimiasto.

W Krainie Wyobraźni odnajdą się zapaleni konstruktorzy robotów i testerzy elektrycznych samochodów. Przed starszymi dziećmi drzwi otwiera szkoła Master Builder Academy, gdzie młodzi adepci pod okiem wychowawców-instruktorów rozwijają swoją kreatywność, bawiąc się podczas warsztatów klockami. Maluchy również nie będą się nudzić, gdyż czeka na nich z kolei dolina Duplo, czyli miejsce, gdzie budulcem są klocki dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Nie samym jednak budowaniem mały albo i duży człowiek żyje. Jak wiadomo, rozrywka powinna też stawiać na dynamikę. Szalona przejażdżka średniowieczną kolejką górską Dragon, która w czasie podróży po plenerach i wnętrzach zamku królewskiego rozpędza się do 60 km/h na wysokości do 6 m, z pewnością zadowoli poszukiwaczy mocniejszych wrażeń. A co z młodszymi członkami rodziny? Z myślą o nich przygotowano osobną kolejkę, Dragon's Apprentice, która gwarantuje małym pasażerom łagodniejszą przejażdżkę.


Zdania, że w dubajskim Legolandzie wielogodzinna zabawa sprawia, że nie odczuwa się upływu czasu, nie są na wyrost. Szkoła Jazdy Lego City, gdzie dzieci mogą zdobyć własne prawo jazdy Legolandu, pełen efektów specjalnych oraz iluzji teatr kukiełkowy 4D z bohaterami ogromnie popularnego serialu Ninjago, akcja ratunkowa na wzór strażaka w Rescue Academy oraz eksploracja egipskiego skrywającego skarb faraona Zaginionego Królestwa w krainie Adventure to kolejne przykłady atrakcji, jakie ma do zaoferowania rodzinom Legoland w Dubaju.

Co ważne, Legoland Dubai jest częścią większego kompleksu rozrywkowego – Dubai Parks and Resorts. W jego skład wchodzą też parki tematyczne Motiongate (świat animacji na czele ze Shrekiem i Smerfami) i Bollywood Parks (multimedialne spektakle teatralne), a także park wodny Legoland Water Park, czyli kolejna oaza wielbicieli klocków, gustujących zarazem w wodnych zabawach. W samym centrum tego gigantycznego obiektu leży hotel Lapita, rodzinny kurort, który architekturą oraz wnętrzem oddaje wakacyjnego ducha wysp polinezyjskich.
Ile trzeba wysupłać z kieszeni, aby móc przekroczyć progi dubajskiego Legolandu? Z cenami wszystkich rodzajów biletów można zapoznać się na oficjalnej stronie parku rozrywki, rozwijając tam w menu zakładkę Buy Tickets i klikając jedną z trzech opcji (bilety dzienne, roczne karnety lub vouchery prezentowe). Bilety można zarezerwować online po preferencyjnych cenach.

Artykuł powstał przy współpracy z Dubai Tourism

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE