Ten 8-latek po wakacjach zacznie studia. "Nigdy nie interesowały go zabawy z rówieśnikami"

Laurent Simon - 8-letni geniusz
Laurent Simon - 8-letni geniusz Zrzut z ekranu/youtube.com
Każdy rodzic marzy, by jego dziecko było szczęśliwe i mądre. Państwo Simon chyba jednak nie spodziewali się, że ich zaledwie 8-letni syn "przeskoczy" kilka lat i w tym wieku rozpocznie życie studenckie.

Laurent Simon jest dzieckiem Belga i Holenderki, wraz z rodzicami mieszka w Belgii. Jego iloraz inteligencji wynosi 145 - informuje BBC. Taki wynik uprawnia w Polsce do członkostwa w Mensie, czyli stowarzyszeniu zrzeszającym ludzi o największym ilorazie inteligencji w kraju.

Gdy inne dzieci skończyły szkołę podstawową, on właśnie odebrał dyplom ukończenia szkoły średniej - program nauczania obejmujący 6 lat zaliczył w 1,5 roku. Razem z kolegami z klasy, którzy mają 18 lat, po wakacjach rozpocznie studia. Chłopiec przyznał w rozmowie z mediami, że jego ulubionym przedmiotem jest matematyka, a szczególnie geometria i algebra. Marzy, by zostać chirurgiem lub astronautą, ale zastanawia się również nad pracą związaną z komputerami.

Rodzice Laurenta dodają, że syn od wczesnego dzieciństwa nie był zainteresowany zabawkami i spędzaniem czasu z rówieśnikami, było to dla niego męczące. Jego tata powiedział, że gdyby ich dziecko postanowiło zostać stolarzem, to nie byłby to problem, ponieważ najważniejsze jest, by było szczęśliwe.
Źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE