Jak przygotować się do dalekiej podróży z dzieckiem? Lista rzeczy, które powinnaś spakować

Jak przygotować się do dalekiej podróży z dzieckiem? Wymieniamy rzeczy, które należy spakować, jeśli chcemy spędzić rodzinny urlop w takim egzotycznym miejscu jak Dubaj
Jak przygotować się do dalekiej podróży z dzieckiem? Wymieniamy rzeczy, które należy spakować, jeśli chcemy spędzić rodzinny urlop w takim egzotycznym miejscu jak Dubaj 123rf.com
Do każdej wyprawy z dzieckiem trzeba odpowiednio się przygotować, jednak podróż podróży nierówna. Inaczej będą wyglądały przygotowania do urlopu w sąsiednim kraju Unii Europejskiej leżącym w tej samej strefie klimatycznej co Polska, a zupełnie inaczej do bardziej egzotycznego zakątka Ziemi takiego jak chociażby Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co zatem należy koniecznie spakować, szykując się do dalekiej podróży z maluchem?


Zacznijmy od podstaw, czyli formalności. W torbie muszą znaleźć się takie kluczowe dokumenty jak paszport dla dziecka (niby oczywistość, ale można się zdziwić, ile osób o tym zapomina), wiza (warto zawczasu sprawdzić przepisy wizowe Dubaju) czy książeczka zdrowia (zawiera informacje o szczepieniach, co ma duże znaczenie w kraju o innym klimacie). Obowiązkowo należy też pamiętać o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego dla dziecka.


Z uwagi na gorący klimat Dubaju należy mieć na uwadze odpowiednią odzież, najlepiej przewiewną i bawełnianą. Nie musi być przy tym ''stosowna'', co tyczy się zwłaszcza dziewczynek, ponieważ w tym obleganym przez turystów wielokulturowym mieście Bliskiego Wschodu panuje duża tolerancja dla praktycznie każdego rodzaju stroju. Europejska moda nie razi więc rodowitych mieszkańców słynnego emiratu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na miejscu w ramach urozmaicenia egzotycznej przygody przebrać pociechę w tradycyjny arabski strój.
Pozostając jeszcze przy temacie pogody, nie może zabraknąć w bagażu z rzeczami dla malucha środków ochronnych. Choć wypoczynek na przyhotelowych piaszczystych plażach to pozycja obowiązkowa dla wielu wybierających się do Dubaju polskich rodzin (strój kąpielowy na pewno się przyda), to jednak panujący tam skwar sprawia, że nie wolno zapominać o kremie z filtrem, okularach przeciwsłonecznych i ochronnym okryciu głowy dla małego podróżnika. I nie znaczenia, że niektóre dubajskie plaże są klimatyzowane – żar lejący się z nieba dalej robi swoje.

A co powinna zawierać turystyczna apteczka dla malucha? Wprawdzie dubajskie hotele słyną z wysokiej opieki nad przyjeżdżającymi w celach turystycznych cudzoziemcami z naciskiem na małych gości, to jednak zawsze warto mieć pod ręką takie podstawowe medykamenty jak leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe, preparaty na biegunkę, środki przeciwwymiotne, sól fizjologiczna, woda utleniona oraz witaminy na wzmocnienie odporności. Przydatne mogą okazać się plastry (jak to z dzieckiem, które rzuca się w wir atrakcji, a tych w Dubaju nie brakuje) i termometr.
Jeśli w podróż wyruszamy z bardzo małym dzieckiem, naszą uwagę będzie zaprzątała z pewnością kwestia wyprawki. Wiadomo, mleko w butelce, pieluszki, śliniaki czy chusteczki higieniczne to niezastąpione środki do opieki nad maleństwem w każdej sytuacji, czy to wyjścia z domu na krótki spacer, czy dalekiej podróży do kulturowo obcego kraju. Jakiś ich zapas powinniśmy zawsze ze sobą zabrać, natomiast warto wiedzieć, że linie lotnicze obsługujące połączenia do Dubaju często zapewniają najmłodszym turystyczne wyprawki w cenie biletu.


Podróżujący z niemowlakiem rodzice mogą być więc spokojni o to, że w pokładowych toaletach znajdą przewijaki. Udogodnienia dla najmłodszych czekają również na lotnisku, po przylocie na miejsce. Mowa chociażby o dostępie do bezpłatnych wózków, ułatwiających poruszanie się po lotnisku, a także poczekalni z kącikiem dla matki i dziecka, gdzie można przewinąć i nakarmić pociechę. W miejscowych sklepach na wyciągnięcie ręki są dziecięce produkty, a w hotelach standardem są wypożyczalnie wózków i kluby dla maluchów.

W razie potrzeby nigdy nie zaszkodzi zasięgnąć porady przed podróżą u organizatora wycieczki albo na miejscu u rezydenta czy obsługi hotelu. W końcu zasada ''koniec przewodnika za języka'' sprawdza się zawsze i wszędzie.

Artykuł powstał przy współpracy z Dubai Tourism

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE