Seksizm w wydaniu księdza. W kuriozalny sposób tłumaczy, dlaczego mężczyźni grzeszą

Ksiądz Franciszek Głód stwierdził, że nieskromnie ubrane kobiety oraz ich ekstrawaganckie zachowanie prowokuje mężczyzn do grzechu.
Ksiądz Franciszek Głód stwierdził, że nieskromnie ubrane kobiety oraz ich ekstrawaganckie zachowanie prowokuje mężczyzn do grzechu. Prawo autorskie: lightpoet / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ksiądz Franciszek Głód słynie w sieci z pouczania i moralizowania kobiet oraz krytykowania feministek. Tym razem wpisem na Twitterze postanowił udowodnić, że to kobiety winne są grzechom popełnianym przez mężczyzn. Powód? Za krótka spódnica, za duży dekolt.

Ksiądz Głód w swych publikacjach w mediach społecznościowych konsekwentnie promuje jednostronne rozumienie ról kobiety i mężczyzny. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że mąż po pracy jest zmęczony i należy mu się odpoczynek, zatem żona nie powinna angażować go w kolejne obowiązki. W kolejnych postach czytamy o problemach z wychowaniem seksualnym w szkole – edukacja o sposobach, jak zapobiegać ciąży są według duchownego rozpowszechniane przez "osoby owiane duchem liberalizmu i komasacji".

"Duch liberalizmu" jest zjawiskiem, które ogólnie bardzo księdzu przeszkadza. Tym razem jego działanie dostrzegł w panującej na ulicach modzie. Okazuje się, że liberalne podejście do ubioru i "ekstrawaganckie zachowanie" niektórych kobiet stanowi spory problem dla wielu mężczyzn. Zdaniem księdza to nieskromnie ubrane dziewczęta są winne rozbudzonej męskiej wyobraźni, która stwarza "niepotrzebne trudności".
Prawdopodobnie księdzu wydaje się, że rozgrzeszył mężczyzn i uświadomił płeć piękną, że nadużywa swoich wdzięków. Zapewne nie jest w stanie dostrzec, że zrzucając ciężar odpowiedzialności za własne zachowanie na kobiety, pozbawił ich umiejętności samodzielnego myślenia. Właściwie zrobił z nich opętanych żądzą samców, którzy biedni, nie radzą sobie z popędem, gdy tylko widzą bardziej odkryte, niż zakryte ciało.

W kolejnym poście zwraca również uwagę na młode dziewczęta, które swym wyglądem "narażają innych na popełnianie grzechów", a ubierając się odważnie do kościoła powodują, że inni nie mogą skupić się na modlitwie.

Internauci nie mogą wyjść ze zdumienia. Jedni myślą, że żartował: "Jeżeli brać pana wpis na poważnie to każda wizyta mężczyzny na plaży powinna się kończyć grupową orgią", inni są oburzeni: "To jest tak ohydne co ksiądz napisał, że aż brak słów. Używając takiej argumentacji można usprawiedliwić wszystko, także molestowanie i gwałt", lub podejmują logikę księdza sugerując, że w takim razie winny jest Pan Bóg, który dal kobietom biust i nogi. Pozostałym czytelnikom wpisy księdza Franciszka otwierają oczy na interpretację Pisma Świętego w praktyce: "Wypowiedzi tego indywiduum tak się mają do nauk Chrystusa, jak pałka policyjna do rurki z kremem".


Aby upewnić się o poprawności interpretacji przekazu księdza, poprosiliśmy o komentarz. O odpowiedzi poinformujemy na bieżąco.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE