Rodzice od czerwca dostaną 400 zł miesięcznie. Wiemy, jak złożyć wniosek

Warszawscy rodzice mogą liczyć na 400 zł dofinansowania na żłobek od miasta.
Warszawscy rodzice mogą liczyć na 400 zł dofinansowania na żłobek od miasta. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Jesteś rodzicem z Warszawy, a twoje dziecko chodzi do prywatnego żłobka? Mamy dobrą wiadomość. Od 1 czerwca kryteria dochodowe na warszawski bon żłobkowy, czyli comiesięczne 400 zł wsparcia, znacznie wzrosły. Na dofinansowanie załapie się o wiele więcej rodzin.

Warszawski bon żłobkowy nie jest nową formą wspierania rodziców przez miasto. Dofinansowanie do tej pory trafiało jednak do rodzin, w których dochód na jedną osobę nie przekraczał 1922 zł. Od 1 czerwca kryterium dochodowe wzrosło o 50 proc. Obecnie wsparcie należy się rodzicom małych dzieci, których dochody nie przekraczają 2883 zł netto na osobę. Można już składać wnioski.

Warszawski bon żłobkowy – dla kogo?
Finansowe wsparcie miasta należy się rodzicom maluchów, którzy mieszkają, pracują i płacą podatki w stolicy. Rodzice nie mogą być również na urlopie wychowawczym. Aby otrzymać bon dziecko powinno być na liście oczekujących na przyjęcie do przedszkola publicznego oraz być zapisane i przyjęte do placówki niepublicznej. Składać wnioski można jeśli nasz maluch ma już za sobą pierwsze urodziny, ale nie później niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3. rok życia.

Jak złożyć wniosek na bon żłobkowy?
Aby otrzymać dodatkowe 400 zł na prywatny żłobek należy wypełnić wniosek online. Znajduje się on pod adresem https://bonzlobkowy.um.warszawa.pl/. Na stronie urzędu miasta opublikowany jest także podręcznik dla wnioskodawcy, który przeprowadza przez procedury krok po kroku: https://bonzlobkowy.um.warszawa.pl/BON.pdf. Comiesięczne dofinansowanie wypłacane będzie od września 2018 roku.


Na warszawski bon żłobkowy miasto przeznaczyło w tym roku 21 mln zł. Łącznie, w latach 2018-2022, ratusz zabezpieczył na ten cel ponad 100 mln zł. Dobrą wiadomością jest też rosnąca liczba miejsc w żłobkach – w 2018 i 2019 roku przybędzie kolejnych 1300 miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Na Bemowie, Bielanach, Mokotowie, Ursynowie, Woli, w Ursusie, Wilanowie, Wawrze i Wesołej trwają obecnie budowy nowych placówek.
Źródło: um.warszawa.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE