Jak sfinansować wymarzony Dzień Dziecka?

Materiał prasowy
Dzień Dziecka to święto obchodzone w wielu zakątkach świata. W niektórych krajach przypada 20 września, w innych - 20 listopada, a w Polsce i wielu państwach europejskich – 1 czerwca. Dzień Dziecka to także okazja, aby spełnić marzenie najmłodszych. Podpowiadamy, jak to sfinansować.


Chociaż Dzień Dziecka przypada raz w roku, w czerwcu, to rodzice wydają na swoje pociechy niemało również w inne miesiące. Zanim dziecko osiągnie pełnoletność, jego koszty wychowania osiągają poziom kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak to właśnie Dzień Dziecka może być wyjątkową okazją, żeby nie tylko spełnić marzenie swojej pociechy, ale również razem z nią spędzić ten dzień. W tym momencie wielu rodziców zwróci jednak uwagę, że wymarzony Dzień Dziecka może dużo kosztować. Niestety, to prawda. Nie oznacza to jednak, że nie można rozwiązać skutecznie tego problemu.


Skąd wziąć pieniądze na Dzień Dziecka?
To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy zbliża się 1 czerwca. Oczywiście im droższy prezent planujemy podarować naszemu milusińskiemu, tym większy kłopot pojawia się ze sfinansowaniem Dnia Dziecka. Najmniej kosztowne podarunki jesteśmy w stanie sfinansować przeważnie z bieżącego domowego budżetu. Gdy jednak zależy nam, żeby to był naprawdę wymarzony Dzień Dziecka, może okazać się, że potrzebujemy na to od 1 000 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Wtedy rozwiązania są tak naprawdę dwa. Pierwsze z nich jest bez wątpienia najkorzystniejsze – oszczędności. Jeśli Dzień Dziecka chcemy zorganizować z rozmachem, najlepiej zacząć to planować co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu będziemy w stanie zgromadzić potrzebne środki. Odkładanie już niewielkich kwot co miesiąc umożliwi często zebranie niemałych pieniędzy. Nie warto jednak chować takich środków do przysłowiowej skarpety, ale lepiej wpłacać na oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę. Co jednak gdy nie jesteśmy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy?


- Rodzice decydują się coraz częściej finansować drogie prezenty z okazji Dnia Dziecka, zaciągając pożyczki na rynku pozabankowym. Czasami to kwoty na poziomie kilkuset złotych, ale nie brakuje również klientów decydujących się pożyczyć kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Wtedy najlepiej wybrać pożyczkę ratalną, którą można spłacać nawet przez kilkadziesiąt miesięcy – mówi przedstawiciel firmy pożyczkowej TAKTO Finanse.


Warto także zauważyć, że korzystając z oferty firmy pożyczkowej, możemy zdobyć środki na Dzień Dziecka szybko i bez skomplikowanych formalności. Najczęściej wystarczy tylko dostęp do internetu i podstawowe dokumenty. Jeśli już jednak decydujemy się skorzystać z pożyczki online, należy zadłużać się z głową, mając pewność, że będziemy w stanie w terminie oddać pieniądze.

O jakich prezentach marzą dzieci?
Znalezienie pieniędzy na sfinansowanie Dnia Dziecka to jedna kwestia, ale dużym problemem może okazać się także wybór odpowiedniego prezentu. Gusta dzieci szybko się zmieniają, co roku inne zabawki i gadżety są modne. Nie ma nic gorszego niż nietrafiony, chociaż drogi, prezent. Aby nie wpaść w taką pułapkę, najlepiej dowiedzieć się dużo wcześniej, o czym marzy nasze dziecko. Nie zawsze musi to być przecież zabawka czy zaawansowany smartfon. Dzieci i młodzież chętnie rozwijają swoje umiejętności. W tej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się na przykład wykupienie wymarzonego przez naszą pociechę kursu (np. programowania, pływania itp.).

Dzień Dziecka kojarzy się jednak najczęściej z zabawkami. Nic dziwnego zatem, że właśnie na 1 czerwca przypada 25% całorocznych obrotów sprzedawców zabawek – jak pisze portal MamaZone. Te są coraz bardziej zaawansowane technologiczne, a przez to coraz droższe. Przykładem mogą być różnego rodzaju drony czy roboty z bajek, sterowane za pomocą smartfonu lub tabletu. Od lat niezmienną popularnością cieszą się także klocki LEGO.

To oczywiście jedynie kilka przykładów z szerokiego wachlarzu możliwości, jeśli chodzi o prezenty. Gdy zależy nam na zorganizowaniu perfekcyjnego, wymarzonego Dnia Dziecka, najlepiej rozpocząć przygotowania dużo wcześniej. Dzięki temu nie tylko zapewnimy odpowiednie finansowanie naszym pomysłom, ale także będziemy mogli wszystko przygotować do ostatniego szczegółu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...