6 rzeczy, których nigdy nie jedz na śniadanie. Zdziwisz się, co jest na tej liście

Spiesz się kochać najważniejszy posiłek, tak szybko odchodzi...
Spiesz się kochać najważniejszy posiłek, tak szybko odchodzi... Unsplash.com
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek, który powinien dać energię na cały dzień. Jeśli jest dobrze skomponowane, zmniejsza nasz apetyty na kolejne posiłki. Na liście rzeczy zakazanych znalazły się produkty często pojawiające się na blacie kuchennym tuż przed wyjściem do szkoły lub pracy.


Lista produktów, których spożycie rano może zaszkodzić:

1. Banan
Cześć dietytyków nie poleca jedzenia bananów na śniadanie. Tłumaczą, że zawarta w nich wysoka ilość magnezu źle wpływa na działanie układu naczyniowo-sercowego. Nie powinniśmy przede wszystkim ich jeść na pusty żołądek, to zaburzy równowagę wapnia i magnezu w naszym organizmie.
2. Gruszka
Zawarte w surowych gruszkach włókno może zaszkodzić błonie śluzowej pustego żołądka.
3. Ciasteczka francuskie i świeże pieczywo
Są smaczne, ale bardzo niezdrowe. Zawierają drożdże, które powodują wzdęcia, do tego cukry, przeciążąjące wątrobę. To wszystko może sprawić, że już na początku dnia będziemy czuć się pełni.
4. Jogurt naturalny
Lubimy łączyć go z bakaliowym musli lub owocami. To taki klasyk zdrowego śniadanie. Na pusty żołądek nie jest to dobre rozwiązanie. Bakterie kwasu mlekowego znajdujące się w jogurcie zostają zabite przez kwas solny w żołądku, jeśli nic wcześniej nie zostało zjedzone.
5. Cytrusy
Sok wyciskany ze świeżych pomarańczy lub grejpfrutów nie do końca jest dobrym pomysłem. Choć cytrusy są bardzo zdrowe, mogą powodować problemy, jeśli zjemy je na czczo. Mogą podrażniać dolny przełyk.
6.Surowe warzywa
Surowe warzywa (ogórki, pomidory, papryka) podrażnią żołądek. Kwas zawarty w warzywach może powodować bóle brzucha, zgagę, wzdęcia i ogólny dyskomfort.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...