Zamiast Dżesiki i Brajana. 10 imion o najpiękniejszym znaczeniu

Najpiękniejsze imiona dla dzieci
Najpiękniejsze imiona dla dzieci Prawo autorskie: tomsickova / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wybierając imiona dla dzieci chcemy, aby były wyjątkowe. Nic w tym dziwnego. Imię nadaje znaczenia przez całe życie. Najpiękniejsze są te, które oznaczają wartości, które chcielibyśmy, aby dziecko naśladowało. Znaczenie może dodać szlachetności, a twoje dziecko z dumą będzie się przedstawiało. Jako rodzice chcemy wierzyć, że jeśli nadamy imię oznaczające np.: zwycięstwo, przyniesie wiele sukcesów dziecku w życiu. Czy imię rzeczywiście daje nam podstawy do bycia najlepszą wersją siebie? Sława, dobro, mądrość, odwaga – wybraliśmy 10 imion o najpiękniejszym znaczeniu.


5 imion dla dziewczynek o najpiękniejszym znaczeniu
1. Wiktoria to imię pochodzenia łacińskiego – oznacza zwycięstwo.

Wiktoria to kobieta zwyciężająca, rozsądna i poukładana. Chociaż może sprawiać wrażenie chaotycznej i zagubionej w codziennych problemach to tylko pozory. W rzeczywistości jest pracowita, ma dobrą intuicję, nigdy nie działa pochopnie i nie wpada w panikę. Nie przepada też za nagłymi zmianami i jakimkolwiek zamieszaniem. Jest wszechstronnie uzdolniona, zwykle odnosi sukcesy w wielu dziedzinach życia. Jest idealną opiekunką ogniska domowego i zbłąkanych dusz. To, co w życiu ceni najbardziej to miłość.

2. Anna – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako pełna wdzięku, łaski.

Najpopularniejsze polskie imię, które jeszcze nigdy nie wyszło z młody. Nie dziwi to nikogo. To kobieta nie tylko o wdzięku, ale dużej wrażliwości, energii i pomysłowości. Anna to kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Ma chłonny i błyskotliwy umysł. Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, że przyciąga do siebie grono osób. Nikogo też nie urazi, jest bowiem delikatna i taktowna.

3. Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego, która jest symbolem pokoju.

Oliwia jest osobą z bardzo pogodnym usposobieniem, pozytywnym nastawieniem do świata, siłą w pokonywaniu życiowych trudności. Emanuje tak dobrą energią, że bez trudu zawiera nowe znajomości. Oliwia często odnosi sukcesy zawodowe, ponieważ jest ambitna i bardzo szybko się uczy. Oliwia jeśli ma rodzeństwo chętnie się nim opiekuje.


4. Maria to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam – napawać radością.

To kobieta zdecydowana, pracowita, posiadająca w sobie dużo czułości oraz miłości. Jest introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie i niechętnie ujawnia swe myśli oraz uczucia. Chętnie niesie pomoc innym i ich wysłuchuje. Porażki jej nie zrażają. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się temu przeciwstawia. Pokazuje wtedy swoją upartość, bowiem ma zapędy despotyczne. W domu u kobiet o imieniu Maria nie zabraknie na pewno ciepła i zmysłowości.

5. Zofia to imię pochodzące z języka greckiego. Sophia znaczy mądrość.

Zofia ma w sobie dużo mądrości i to nie tylko takiej wyuczonej, ale również tej życiowej. Jest oazą spokoju, opanowania i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Jednak nie łudźmy się, lubi mieć też coś do powiedzenia, nie chowa się w kącie na pewno. Wręcz przeciwnie, Zofia świetnie radzi sobie na kierowniczych stanowiskach, w podejmowaniu decyzji dotyczących rodziny. Właśnie dlatego, że nie daje się ponieść emocjom i ufa swojej intuicji. Zofia lubi łączyć aktywność zawodową z prowadzeniem domu. Dziewczynka o imieniu Zofia jest pełna energii, wigoru, lubi robić wiele czynności samodzielnie, właśnie tak jak mówi przysłowie – Zosia samosia.

5 imion dla chłopców o najpiękniejszym znaczeniu
1. Wojciech oznacza wojak przynoszący pociechę lub wojownik, któremu walka sprawia radość.

Wojciech doskonale organizuje sobie życie i wytrwale dąży do celu. Wyróżnia go pracowitość i zaradność. Nie zastanawia się nad sensem istnienia, po prostu podąża prostą drogą. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Jest energiczny o naturze introwertyka, mówi tylko znikomą część tego, co myśli, a motywy jego działania są zawsze ukryte. Wojciech bywa nieufny z natury. Samodzielnie podejmuje ważne decyzje, nie ulega niczyim wpływom i z pewną ostrożnością traktuje znajomości. Nie jest typem duszy towarzystwa, nie uznaje również kompromisów i uważa, iż tylko on ma rację. Wojtek w towarzystwie jest pogodny i sympatyczny.

2. Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius, oznacza: szczęśliwy jak Arkadyjczyk.

Arkadiusz ma duszę rycerza, niesie pomoc słabszym, kieruje się sprawiedliwością. Jest też niezwykle energiczną osobą. Zawsze sprzeciwia się każdej krzywdzie oraz dyskryminacji, ale nie jest obłudny. Czasem potrzebuje odseparować się od ludzi, aby odpocząć i zebrać myśli. To szarmancki, pełen uroku osobistego mężczyzna. Nie sposób go nie lubić. Jest pełen entuzjazmu optymizmu i ciekawych pomysłów.

3. Jan to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska), oznacza: cieszący się boską łaską.

Jan to człowiek pracowity i sprawiedliwy. Bardzo dobrze też organizuje swoją pracę, potrafi wykonywać kilka rzeczy naraz. Szanuje obyczaje, kulturę. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja. Jan jest uparty i wszystko chce robić sam. Wobec wszystkich jest hojny i szczery. W miłości niezwykle wierny i oddany.

4. Stanisław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który jest sławą swego rodu lub sławny z racji posiadania pięknego stanu, czyli domu.

Stanisław jest osobą o dużej pewności siebie, pracowitości i konsekwencji w działaniu. Wszystko to sprawia, że osiąga duże sukcesy zawodowe. Dodatkowo jest otwarty na wyzwania i chętnie podejmuje każde zlecenie. Nie lubi bezczynności, dlatego zdarza się jemu wyręczać innych w pracy innych, wtrącając się w nie swoje sprawy. Jest zaradny, opiekuńczy i czarujący. Od rodziny wymaga całkowitego podporządkowania się. Najlepiej wywiązuje się z roli pana domu i ojca.

5. Antoni – imię łacińskiego pochodzenia, wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny.

Antoni posiada dużo cierpliwości i determinacji, dlatego często osiąga zaplanowany cel. Nie jest przebojowy ani agresywny, mimo to można polegać na jego zaangażowaniu. To mężczyzna zdecydowany, solidny oraz odpowiedzialny. Posiada dobrą intuicję, którą kieruje się znacznie częściej niż logiką.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...