Mężczyzna na plaży w Lubczynie zaczaił się na dziecko w toalecie. To dowód, że zagrożenie jest realne

Mężczyzna z ukrycia nagrywał półnagą dziewczynkę
Mężczyzna z ukrycia nagrywał półnagą dziewczynkę Prawo autorskie: katatonia / 123RF Zdjęcie Seryjne
Media wciąż donoszą o przestępstwach z udziałem dzieci. Wiele mówi się o nagabywaniu pod szkołą albo o próbach porwania, czy o pedofilii. Wszystkie te problemy wydają nam się abstrakcyjne, dopóki sami się z nimi nie zetkniemy. Jak realne jest zagrożenie, przekonali się rodzice z Lubczyny.

W miniony weekend pewna rodzina odpoczywająca nad jeziorem Dąbie w Lubczynie pod Szczecinem przeżyła prawdziwe chwile grozy. Obcy mężczyzna zaczaił się w plażowej toalecie, bo chciał nagrać ich córeczkę.

Mężczyzna z ukrycia filmował półnagą dziewczynkę, gdy ta korzystała z toalety. Uwagę innych plażowiczów zwrócił płacz dziecka i krzyki matki. Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymali sprawcę i wezwali policję.

Przyłapany na gorącym uczynku mężczyzna, został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura przedstawiła mu już zarzuty utrwalania treści pornograficznych z udziałem dziecka oraz posiadania materiałów pedofilskich.

Policjanci sprawdzają, czy nie posiada więcej tego typu materiałów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Nie spuszczaj dziecka z oka
Choć ta historia może wydawać się niewiarygodna, jest jak najbardziej prawdziwa. I tym bardziej przerażająca, że wydarzyła się na niewielkiej plaży w Lubczynie. To najlepszy dowód na to, że do podbnego zdarzenia może dojść wszędzie, a rodzice zawsze muszą zachować ostrożność.

Przede wszystkim nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki. Szczególnie, jeśli na plaży – czy w miejscu, w którym wypoczywacie – panuje tłok. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stracić malucha z oczu, a wtedy o nieszczęście nietrudno.

Najlepiej też nie pozwalać dzieciom biegać nago. Wiadomo, że dla dzieci takie zabawy to ogromna frajda, ale nigdy nie wiadomo, kto "odpoczywa" na plaży obok nas. Jeśli chcemy dać maluchom więcej swobody, zadbajmy o plażowy namiot lub rozstawmy parawany, które skryją nas przed wzrokiem ciekawskich.

Oczywiście nie można popadać w skrajności, zawsze jednak trzeba zachować czujność w trosce o bezpieczeństwo dziecka.
Źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE