Dlaczego nie powinno się usuwać szypułek z truskawek? Nadal zbyt mało osób o tym wie

Czy można jeść szypułki truskawek?
Czy można jeść szypułki truskawek? Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Jakiś czas temu oglądałam film, na którym znana blogerka kulinarna przygotowuje warzywno-owocowy koktajl i wrzuca do blendera truskawki z szypułkami. Wyjaśniła, że zielone listki truskawek są niedoceniane, bo niewiele osób wie, że można je jeść. Dodała również, że to oszczędność czasu i świetni trick dla leniwych.


Trudno się z nią nie zgodzić: większość z nas przed zjedzeniem truskawek usuwa z nich szypułki. Robimy to z przyzwyczajenia, ale również z niewiedzy: często nie mamy świadomości, że zielone części truskawek są tak samo jadalne, jak czerwone.

Zielone szypułki, podobnie jak czerwone części truskawki, są źródłem witaminy C, wapnia i żelaza. Wspomagają pracę układu trawiennego i zawierają składniki łagodzące ból brzucha.

Szypułki są również źródłem chlorofilu – związku, który wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, spowalnia starzenie się organizmu, chroni przed namnażaniem się szkodliwych wolnych rodników i reguluje poziom cukru we krwi. Do tego pozytywnie wpływa na stan skóry i poprawia jej koloryt.

Gdy następnym razem sięgniecie po truskawki, dokładnie je umyjcie pod bieżącą wodą (możecie również skorzystać z metody mycia owoców w sodzie i occie jabłkowym) i, zamiast odcinać szypułki, zjedzcie je w całości. Jeśli nie możecie się przekonać do zjadania truskawek z szypułkami, wrzućcie je do miski lub kielicha blendera i przygotujcie koktajl. W takiej formie nawet nie zauważycie ekstra dawki chlorofilu!
Źródło: Spoon University, ABCzdrowie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE