Moc atrakcji i sporo zniżek. Letni urlop w tym miejscu sprawi, że zapomnisz nawet o silnych upałach

W sezonie letnim w Dubaju, co może wydawać się zaskakujące turystom z Europy, liczne obiekty takie jak parki wodne oferują turystom zniżki na swoje usługi rozrywkowe
W sezonie letnim w Dubaju, co może wydawać się zaskakujące turystom z Europy, liczne obiekty takie jak parki wodne oferują turystom zniżki na swoje usługi rozrywkowe Materiały prasowe
Polacy nie są przyzwyczajeni do bardzo wysokich temperatur, stąd wielu naszych rodaków do Dubaju wybiera się późną jesienią, zimą lub wczesną wiosną, czyli poza okresem największych upałów. Faktycznie w czasie europejskiego lata turystyczna enklawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich potrafi być niezwykle gorąca, jednak jeśli zadbamy o pewne środki dla ochrony zdrowia, możemy spędzić tam o tej porze niezapomniany urlop chociażby z uwagi na maraton atrakcji.


Silne upały cudzoziemcom przyjeżdżającym z krajów o umiarkowanym klimacie bliskowschodni emirat rekompensuje najróżniejszymi zachętami. W przeważającym stopniu mają one oczywiście charakter finansowy. Sezon letni, trwający od czerwca do końca września, to dobry okres na wakacje w wybudowanym na pustyni mieście ze względu na atrakcyjne zniżki, sięgające niekiedy nawet 50 proc. oryginalnych cen.


Walka o zainteresowanie urlopowiczów Dubajem zaczyna się już w biurach podróży oraz kasach linii na lotniskach. Latem zarówno wakacyjne oferty, jak i bilety lotnicze mamy szansę wykupić po preferencyjnych cenach. W porównaniu z kosztami ponoszonymi podczas sezonu zimowego, w czasie którego dubajskie powietrze nawiedza stosunkowo kojący ''chłodek'', oszczędności mogą wynieść ok. 1/3 standardowej opłaty. Na hojne zniżki decydują się także hotele Złotego Miasta.

W okresie letnim karuzelę atrakcji rozkręcają największe parki rozrywki takie jak IMG Worlds of Adventure czy Dubai Park & Resorts. Ceny wejściówek spadają nawet o połowę, a program centrów rozrywkowych podlega rozszerzeniu o inicjatywy nawiązujące do np. ''gorących'' premier w filmach, kreskówkach czy grach. Kupony od upalnej pogody odcinają przede wszystkim parki wodne (Aquaventure, Wild Wadi), których oferta kąpielowych zabaw staje się dla rozgrzanych dubajskim słońcem turystów najbardziej pożądanym dobrem.

Poza specjalnymi letnimi atrakcjami wszystkich nadal obawiających się wyjazdu do miejsca, gdzie latem temperatury przekraczają nawet 40°C, może przekona dodatkowo fakt, że Dubaj należy do najbardziej ''klimatyzowanych'' miast na świecie. W mieście rekordów, jak zwykło określać się tę ludną metropolię, klimatyzacja jest wszechobecna. Z jej dobrodziejstwa można skorzystać i w pomieszczeniach zamkniętych (hotele, centra handlowe, kina), i w środkach komunikacji publicznej (autobusy, tramwaje, metro), a nawet w sklepikach otwartych na sukach, czyli dubajskich targowiskach.


Co ciekawe, klimatyzowany bywa też piasek na prywatnych plażach renomowanych hoteli. Ten sztucznie generowany chłód ma nie tylko zwiększać komfort przybywającym w celach turystycznych obcokrajowcom, ale także ułatwiać codzienne życie mieszkańcom miasta, w tym pracownikom ośrodków wypoczynkowych, galerii handlowych czy obiektów rozrywkowych.
Warto więc rozłożyć sobie plan dnia tak, aby w godzinach rannych i wczesnym popołudniem poruszać się głównie po zamkniętych przestrzeniach. Lato w Dubaju to bowiem świetny czas, aby dać upust swoim zakupowym lub rozrywkowym zachciankom. Tym bardziej że sezon letni obfituje w różne akcje i konkursy, dzięki którym turyści mogą wygrać vouchery uprawniające do bardzo atrakcyjnych rabatów na zakupy w takich popularnych centrach handlowych jak np. Dubai Mall.

Natomiast z uroków nieskazitelnych plaż, turkusowego morza czy pustynnego safari w klimatyzowanym wozie terenowym najlepiej skorzystać późnym popołudniem, gdy temperatura mniej daje się we znaki, a palące słońce znajduje się niżej. Tylko obowiązkowo pamiętajmy o ochronie głowy przed promieniami słonecznymi, okularach przeciwsłonecznych z filtrem oraz emulsji do opalania. Niech magia letniego Dubaju nie przesłoni nam troski o własne zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism