"Przypomnimy, czym były żelazne płuca". Po tych słowach lekarza rodzice przejrzą na oczy?

Pediatra Dawid Ciemięga ostrzega rodziców, którzy nie szczepią dzieci przeciwko wirusowi polio.
Pediatra Dawid Ciemięga ostrzega rodziców, którzy nie szczepią dzieci przeciwko wirusowi polio. Flickr.com / Stella Dauer / CC BY-SA 2.0
O Dawidzie Ciemiędze jest coraz głośniej. Pediatra z Tych, jako pierwszy lekarz w Polsce, pozwał kobietę atakującą go w sieci za podważanie toksyczności wadliwych szczepionek i przetarł szlak innym lekarzom, walczącym o dobre imię w internecie. Tym razem Ciemięga próbuje uświadomić, co nas czeka, jeśli rodzice przestaną szczepić dzieci przeciwko wirusowi polio.

Lekarz walczy z antyszczepionkowcami
Lekarz Dawid Ciemięga, pediatra ze Szpitala Miejskiego w Tychach, wypowiedział wojnę antyszczepionkowcom i postanowił pokazać rodzicom, na co narażają swoje dzieci, gdy odmawiają szczepień.

Ciemięga zamieścił na swoim profilu na Facebooku post, w którym próbuje uświadomić rodzicom, co grozi ich dzieciom, gdy nie zostaną zaszczepione na polio. Lekarz przypomniał historię kobiety, która do dziś zmaga się ze skutkami wirusa polio. Jak sama przyznała – "ma 58 lat i choruje na polio, bo mama nie zaszczepiła jej, gdy była dzieckiem".

Czy szczepić na polio?
Wielu antyszczepionkowców twierdzi, że przechorowanie jakiejś choroby, np. odry, jest zdrowsze i bezpieczniejsze niż podanie dziecku szczepionki. Ciemięga zastanawia się, czy tego samego zdania są w kwestii polio.

– A może według wielu "ekspertów" od medycyny, polio jest również fajną chorobą, po której dzieci stają się zdrowsze? – pyta Ciemięga. – Zabawne są te wszystkie artykuły antyszczepionkowców mówiące o szczepionkowych wirusach polio, ludzie, którzy o tym piszą, nie mają żadnego pojęcia o wirusologii i wakcynologii, jak zawsze się ośmieszają na własną prośbę a nauka i fakty za każdym razem to potwierdzają – dodaje.

Co to jest polio (choroba Heinego-Medina)?
Choroba Heinego-Medina, wywoływana przez wirus polio, jest ostrą chorobą zakaźną prowadzącą do całkowitego paraliżu ciała. Zdarza się, że choroba przebiega bezobjawowo, jednak w wielu przypadkach prowadzi do kalectwa lub śmierci.


Czy post Ciemięgi przekona rodziców do szczepienia? Oby. Jak przyznała jedna z najstarszych osób chorujących na polio, wystarczy jedno chore dziecko, żeby doszło do epidemii.

Może cię zainteresować: Kalendarz szczepień 2018


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE