Co oznacza plastikowa torebka z wodą? Ludzie wieszają ją z jednego powodu

Czy plastikowa torebka z wodą odstrasza owady?
Czy plastikowa torebka z wodą odstrasza owady? screen Hoax Slayer
Lato to czas, gdy więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, chętnie organizujemy pikniki i grillujemy ze znajomymi. Jeśli zobaczysz u sąsiada plastikową torebkę wypełnioną wodą, to znak, że znalazł sposób na pozbycie się nieproszonych gości – owadów.


Jak odstraszyć owady?
Ogrodniczka Yolanda Vanveen przekonuje, że jedyne, czego potrzebujesz, by odgonić muchy i inne insekty, to plastikowa torebka, kilka monet i woda.

Wystarczy włożyć monety do torebki, wypełnić ją zimną wodą (mniej więcej do połowy), szczelnie zamknąć i powiesić w miejscu, w którym nie chcemy żadnych nieproszonych gości, np. na drzewie albo przy oknie.

Zdaniem Vanveen, promienie słoneczne odbijające się od torebki tworzą niewidzialną dla człowieka barierę, która skutecznie odstrasza owady i pozwala cieszyć się „przestrzenią wolną od insektów”.
Chociaż nie ma naukowych dowodów, że plastikowa torebka rzeczywiście odstrasza owady, użytkownicy forów internetowych (podobnie jak Vanveen) przekonują, że w ten sposób pozbyli się much przy stole w ogrodzie czy w kuchni. Nawet jeśli to mit, być może warto spróbować?

Słyszeliście wcześniej o takiej metodzie odstraszania owadów? Skorzystacie z niej?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...