O tym efekcie ubocznym grillowania nikt nie mówi. Zaczęło się od bólu brzucha, a skończyło na szpitalnej sali

Fot. Pexels / kaboompics.com / CC0 License
Objawy zapalenia wyrostka łatwo niestety pomylić z innymi dolegliwościami. Często dopiero szczegółowe badania pomagają w diagnozie, zdarza się jednak, że usuwany jest zdrowy wyrostek.

Przypadek 20-latka opisano na stronie The National Center for Biotechnology Information. Mężczyzna trafił na OIOM z ostrym bólem w prawym dolnym kwadracie brzucha z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Wykonano USG i tomografię brzucha, jednak badania nie wykazały nic szczególnego. W końcu wykonano laparoskopię, która szybko zmieniła się w operację.

Nieprawidłowe czyszczenie grilla?
Dopiero wtedy odkryto prawdziwą przyczynę bólu - metaliczne ciało obce przebijające ścianę jelita cienkiego. Przekrwiony fragment wycięto. Widać w nim cienki, długi drucik. Pacjent przyznał, że dwa dni wcześniej spożywał jedzenie z grilla. Najprawdopodobniej widoczne na zdjęciu "ciało obce" jest zatem fragmentem drucianej szczotki, którą czyści się grilla. Nie jest to pierwszy taki przypadek - kilka miesięcy temu pisałyśmy o chłopcu, w którego gardle utkwiły metalowe szpileczki.

Takie historie często wydają się abstrakcyjne, jednak się zdarzają. Niepozorne i błahe rzeczy mogą stanowić niebezpieczeństwo, o którym nigdy byśmy nie pomyśleli. Może na przyszłość warto wybrać inny sposób czyszczenia grilla i pozbyć się metalowej szczotki?

Źródło: ncbi.nlm.nih.gov
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE