Niesamowite zjeżdżalnie, sztuczne rzeki i baseny z falami. 5 niezwykłych aquaparków na świecie

Aquaventure Waterpark to jeden z najbardziej ekscytujących parków wodnych w Dubaju
Aquaventure Waterpark to jeden z najbardziej ekscytujących parków wodnych w Dubaju Fot. Fabio Achilli / Flickr.com / CC BY 2.0
Kochają je nie tylko najmłodsi, ale także dorośli. Nic dziwnego, bo każdemu pozwalają poczuć się jak dziecko czerpiące frajdę z nieskrępowanej zabawy. Poza tym zachwycają wielkością i rozmachem wykonania gości, którzy mają wrażenie, jakby przenieśli się na egzotyczną wyspę, a wręcz do bajkowej krainy, gdzie grawitacja nie ma zastosowania. Parki wodne to jedne z najczęściej odwiedzanych na świecie obiektów rekreacyjnych, tłumnie szturmowanych przez całe rodziny. Przedstawiamy 5 oryginalnych aquaparków, które znajdują się w czołówce rankingów.

Siam Park (Teneryfa)

Największy tematyczny park wodny w Europie. Główna atrakcja Teneryfy, należącej do Hiszpanii wyspy. Urządzony w stylu tajlandzkim obiekt zajmuje powierzchnię ok. 19 hektarów. Na terenie wybudowanego w rejonie Costa Adeje parku znajduje się pokryta bialutkim piaskiem plaża z kawałkiem ''morza'', 25 różnych budowli, kilkanaście zjeżdżalni, a także wodospady, sztuczne rzeki i baseny. Najmocniejsze wrażenia zapewnia The Tower of Power, wysoka na 28 metrów wieża z prawie pionową zjeżdżalnią prowadząca przez akwarium z rekinami i płaszczkami.

Aquaventure Waterpark (Dubaj)

Położony na sztucznej wyspie Palma Dżamira u wybrzeży Dubaju park wodny jest największym aquaparkiem na Bliskim Wschodzie. Swoją renomę zawdzięcza przede wszystkim największej na świecie zjeżdżalni. Konstrukcja o kształcie tuby i średnicy prawie 10 metrów mieści się w tzw. Wieży Posejdona. Na gości czeka również najdłuższa w regionie ponad dwukilometrowa rwąca rzeka z basenami i wysokimi falami. Dodatkowo kilka wodnych odmian kolejki górskiej, prywatna plaża, wodny plac zabaw dla najmłodszych i Shark Lagoon, miejsce, gdzie można karmić płaszczki.

Happy Magic Water Cube (Pekin)

Największy w Azji i pierwszy w Chinach całkowicie kryty aquapark. Ma sportową przeszłość – w budynku, w którym się obecnie znajduje, mieścił się gigantyczny basen wodny, który służył pływakom podczas Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. Po zakończeniu imprezy chiński rząd przekształcił połowę obiektu w wodny park rozrywki z bajkową scenerią. Na powierzchni 600 000 m2 znalazło się miejsce na basen z falami, sztuczną rzekę, jacuzzi oraz 13 zjeżdżalni. Główną atrakcję stanowi ślizgawka Bullet Bowl, stromy tunel, w który wpada się z ogromną prędkością.

Wild Wadi Waterpark (Dubaj)

Położony w cieniu kultowej Wieży Arabów (tak potocznie określa się Burj Al Arab, wieżowiec-hotel stojący na sztucznej wyspie w pobliżu Jumeirah Beach) park, w którym przekrój zabaw wodnych stawia wysoko poprzeczkę innym tego typu obiektom rekreacyjnym. Do dyspozycji gości oddano 30 zjeżdżalni i atrakcji na czele z 120-metrową Jumeirah Sceirah, zjeżdżalnią wodną, dzięki której można wystrzelić się w dół z prędkością do 80 km/godz. Na dzieci czekają takie atrakcje jak kolorowe ślizgawki, pistolety na wodę czy konstrukcje do wspinaczki.

Disney's Typhoon Lagoon (Floryda)

Jeden z najpopularniejszych parków wodnych na świecie. Jest częścią Walt Disney World Resort, parku rozrywki w Lake Buena Vista na Florydzie, którego corocznie odwiedza ponad 50 mln gości. Można się w nim poczuć jak na Karaibach, odpoczywając pod palmami czy uczestnicząc w wodnych szaleństwach. Poza przeróżnymi zjeżdżalniami na uwagę zasługuje największy na świecie basen ze sztucznymi falami (powierzchnia 10 126 m2). Park, którego maskotką jest sympatyczny aligator, wyróżnia porzucony statek Miss Tilly położony na szczycie Mount Mayday.

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE