Tu już zakwaterowanie równa się świetna zabawa. 7 hoteli w Dubaju najbardziej przyjaznych dzieciom

W Dubaju, centrum turystycznym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, znajdziemy mnóstwo hoteli nie tylko bajecznie położonych, ale także bardzo otwartych na potrzeby dzieci
W Dubaju, centrum turystycznym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, znajdziemy mnóstwo hoteli nie tylko bajecznie położonych, ale także bardzo otwartych na potrzeby dzieci Atlantis The Palm
100 000. Tyle mniej więcej kluczy jest w stanie wydać przyjezdnym najbardziej oblegane przez turystów miasto Bliskiego Wschodu – Dubaj. Z 680 obiektami zapewniającymi wikt i opierunek najludniejsza metropolia Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajduje się w pierwszej 10. najlepszych miejscowości oferujących podróżnym wynajem pokoi. Dubajskie hotele są otwarte na wszystkich gości, ale część z nich w sposób szczególny troszczy się o potrzeby najmłodszych.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wynająć kwaterę tak, aby niezwykłą magię Dubaju dzieci poczuły już po przekroczeniu progu tymczasowego lokum, pomocą posłuży ci poniższe zestawienie. Prezentujemy 7 hoteli, których wyposażenie, plan zajęć, a także bliskie sąsiedztwo z najpopularniejszymi obiektami rozrywkowymi czyni wyjątkowo przyjaznymi dla całych rodzin, zapewniając znakomite warunki zwłaszcza małym turystom.

Atlantis The Palm

Ponad 1500 pokoi, 21 restauracji i 5600 m2 powierzchni. Tak w liczbach przedstawia się Atlantis The Palm, gigantyczny hotel na sztucznej wyspie Palma Dżamira ze wspaniałym widokiem na Zatokę Perską. Na jakie atrakcyjne mogą liczyć tu dzieciaki? Po pierwsze licząca 1,4 km2 prywatna piaszczysta plaża (2 minuty spacerkiem). Ponadto podwodne akwarium Lost Chambers i pływanie z delfinami. I jeszcze bezpłatny wstęp do Aquaventure, największego parku wodnego na Bliskim Wschodzie, z niesamowitymi zjeżdżalniami, wodnym placem zabaw i klubem dla najmłodszych.

Fairmont The Palm

Ten prestiżowy hotel mieści się na najszerszym fragmencie Palma Dżamira. Oferując blisko 400 pokoi i dostęp do prywatnej plaży (800 m2) zapewnia szereg atrakcji dla najmłodszych, począwszy od basenów z regulowaną temperaturą wody, poprzez wodny plac zabaw i ogrodowe szachy, a skończywszy na położonym niedaleko plaży Fairmont Falcons Kids Club. Jeśli chodzi o ostatnie z wymienionych miejsc, jest to klub, w którym profesjonalni animatorzy prowadzą dla dzieci zajęcia plastyczne i różne zabawy takie jak wspinaczka, puzzle czy gra przy konsoli.

Jumeirah Beach Hotel

Turyści rozpoznają ten położony przy piaszczystej plaży hotel po kształcie przywołującym na myśl morską falę. Dzieciom przypadnie do gustu pluskanie się w tutejszych basenach, a także zabawa przy ściance wspinaczkowej. Z perspektywy najmłodszych największym atutem tego ośrodka będzie jednak bezpłatny i nieograniczony dostęp do parku wodnego Wild Wadi. Na wyciągniecie ręki są tu zjeżdżalnie, tunele i baseny, w tym dla małych dzieci. Najmocniejsze wrażenia zapewni zjeżdżalnia wodna Jumeirah Sceirah, na której można rozwinąć prędkość do 80 km/godz!

Lapita Hotel Dubai

Urządzony w stylu polinezyjskim hotel, z którego często korzystają całe rodziny. Przestronne pokoje rodzinne i organizujący zajęcia dla dzieci Luna & Nova Kids and Teens Club to jego atuty. Warto jeszcze napomknąć o lokalizacji. Jedynie 20 minut jazdy dzieli gości zarówno od centrum handlowego Dubai Marina, jak i lotniska Dubaj-Al Maktoum. Jest to również jedyny hotel położony bezpośrednio na terenie kompleksu Dubai Parks & Resorts, dzięki czemu rodziny z dziećmi mają nieograniczony dostęp do 3 światowej sławy parków rozrywki i parku wodnego.

Habtoor Grand Resort Autograph Collection

Kolejny hotel, którego bardzo mocnym atutem jest dogodna lokalizacja. Leżący przy najsłynniejszej dubajskiej plaży Jumeirah ośrodek wypoczynkowy znajduje się w pobliżu galerii handlowej Mall of the Emirates oraz wspomnianego już wcześniej parku wodnego Wild Wadi. Z tego ostatniego waloru będą właśnie najbardziej zadowoleni najmłodsi podróżnicy. A co na małych gości czeka bezpośrednio na terenie hotelu? 3 baseny, w tym jeden ze zjeżdżalniami wodnymi, poza tym plażowy miniklub (4-12 lat), sala zabaw, brodzik oraz ślizgawka wodna.

Gloria Hotel Dubai

Hotel, który oferuje przestronne i przyjazne dzieciom zakwaterowanie. Z myślą o najmłodszych przygotowano oddzielny basen i miniklub. Ponieważ obiekt zapewnia bezpłatny transfer busem do wielotematycznego parku rozrywki Dubai Parks & Resorts, grzechem rodziców spędzających z dziećmi urlop w tym dubajskim hotelu byłoby nie skorzystać z tego udogodnienia. Na korzyść tego ośrodka przemawia też lokalizacja. Z położonym w samym sercu Dubaju hotelem sąsiaduje bowiem stacja metra Dubai Internet City, do której dojście zajmuje jedynie minutę.

Madinat Jumeirah Al Qasr

Nowoczesny hotel przypominający miasteczko z kanałami, po których jak w Wenecji przemieszczają się wodne taksówki. Największą atrakcją dla dzieci jest Sinbad's Kids Club o powierzchni wielkości 1000 m2, którą zajmują baseny i place zabaw. W czynnym od wczesnego ranka do późnego wieczora miniklubie najmłodsi mogą uczestniczyć w najróżniejszych zabawach i wyzwaniach, począwszy od malowania twarzy, a skończywszy na pracach z rękodzieła. Hotel oferuje również bezpłatny transport taksówką wodną do Wild Wadi Water Park.

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE