Nowoczesne laurki na Dzień Mamy. Jakie pomysły będą niestandardowe i na długo zapamiętane?

Laurka dla mamy
Laurka dla mamy Prawo autorskie: pressmaster / 123RF Zdjęcie Seryjne
Tato, babciu, dziadku! – pokazujemy najpiękniejsze laurki na Dzień Mamy. To świetna inspiracja na prezent 26 maja. Mamy najbardziej cieszą laurki przemyślane i kreatywne. Widzą wtedy, że dziecko zaangażowało się na tyle, że pobudziło w pełni wyobraźnię i przygotowało oryginalną pracę. Dzielimy się pomysłami na laurkę dla mamy. Razem z dzieckiem wybierzcie najgustowniejszą.

Laurki na Dzień Mamy
W ten dzień spraw, aby laurka wyglądała inaczej niż dawana zazwyczaj, gdy mama wraca z pracy. Na pewno spodobają się jej kwiatki odbijane ze stempelków, przestrzenne serca czy kwiatki z bibuły.

Laurki dla mamy – własnoręcznie wykonane
Kolorowe serca z brystolu – jak zrobić? Na początku przygotuj kartkę, kolorowy sznurek, wycinankę, kawałek chropowatego papieru, mocny klej.

Zegnij brystol na pół. Na głównej stronie laurki przyklej prostokąt chropowatego papieru, który będzie tłem dla baloników. Na środku przyklej w pionie trzy kawałki kolorowego sznurka. Wytnij kilka kolorowych serduszek, ze zgiętej na pół wycinanki. Przyklej je do sznurka. Baloniki są gotowe.

Przestrzenne serce. Zegnij kartkę na pół i przyłóż dłoń. Kciuk i palec wskazujący powinny znajdować się przy zgięciu. Odrysuj dłoń i wytnij. Otwórz kartkę. Nieprzecięte miejsca powinny stworzyć serduszko. Rączki pokolorować i ozdobić.

Kolorowe stempelki. Potrzebny będzie korek od wina, na którym narysuje dowolny kształt (kwiat, motyl, kwiatek). Z korka wytnij wybrany kształt za pomocą nożyka biurowego. Gotowy stempel zamocz w farbie plakatowej i odbijajcie stempelki na kartce papieru.

Laurki dla mamy 3D wydaje się trudna do zrobienia? Czy rzeczywiście jest tak skomplikowana na jaką wygląda? Wymaga głównie dłuższego składania kartki i skupienia. Poniżej dokładna instrukcja.

Kartkę złóż na pół. Następnie znów na pół, tak, aby uzyskać jeszcze mniejszy kwadrat. Teraz zegnij wierzchołki do góry po przekątnej w taki sposób, aby z jednej strony figura była zamknięta, a z drugiej otwarta. Rogi z otwartej strony figury zaokrąglij, a następnie rozłóż. Czynności należy powtórzyć 6 razy.


Kawałek bibuły złóż na pół. Zaokrąglij wierzchołki z otwartej strony, a następnie natnij do połowy w kierunku środka co ok. 5 mm. Rozłóż kwiatek. Wytnij jeden z ośmiu płatków, a następnie naklej na siebie dwa skrajne płatki. Powstał kwiatek z sześcioma płatkami. Tak wycięte następnie przyklej obok siebie.

Złóż ciemnozieloną kartkę na głębokość około 5 cm i odetnij wzdłuż krawędzi kartki. Złóż pasek na 3 części i wytnij kształt listka. Otrzymane w ten sposób listki przyklej do zewnętrznej strony płatków.

Jasnozieloną kartkę złóż na pół. Przyłóż kwiat do miejsca zgięcia w taki sposób, aby znajdowała się tam pusta przestrzeń między płatkami. Klejem posmaruj środkowy płatek i zamknij kartkę. Odwróć, otwórz i znów posmaruj środkowy płatek i zamknij. Klej musi wyschnąć. Otwórz laurkę i zobacz efekt.

Laurki na Dzień Mamy – niestandardowe, profesjonalne i jedyne
Przygotowaliśmy TOP 8 najciekawszych laurek dla mamy. To pomysły na kartki, które mamy na pewno będą chciały włożyć do ramki. Ręcznie wykaligrafowane proste słowa na matowym papierze o kremowym odcieniu: "Mamo dziękuję, że jesteś" – zrobią furorę.
Możliwa jest też w wersji z cudownym wiankiem.
Kartka z sercem i kwiatami. Oto jak wykonać szkic.
Kartka 3 D.
Kwiatowe motywy w pastelowym wydaniu.
Żywe kwiaty przyklejone na skrawku papieru.
Ująć może również prostota.
Łąka na płaszczyźnie.
Kwiaty na płótnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE