5 rad od znanych mam. Ta od Michelle Obama skradła serca internautkom

5 rad od pracujących mam. Michelle Obama, Serena Williams i inne.
5 rad od pracujących mam. Michelle Obama, Serena Williams i inne. Fot. Twitter/The First Lady
Każda matka, która łączy pracę z wychowywaniem dziecka, ma wiele dylematów z tym związanych. Trudno czasem pogodzić te dwie ogromnie ważne funkcje, pracować na pełnych obrotach i jeszcze w każdej spełniać się w 100 proc. Warto w takich chwilach zastanowić się, jak żyć, by być szczęśliwym i odnaleźć w życiu równowagę.

Bycie mamą jest trudne, ale i budowanie kariery także nie należy do prostych czynności. Równoważenie tych dwóch spraw nie jest proste i jest to dość oczywiste, że wiele kobiet zamartwia się, czy na pewno potrafią podzielić swój czas i uwagę na to, co jest w życiu najważniejsze. Zarządzanie wolnym czasem jest nie lada sztuką, tak samo, jak przestawianie się na czas tylko dziecka i tylko dla pracy. To, że jesteś przytłoczona to coś normalnego i pamiętaj, że nie jesteś jedyną kobietą, która ma takie dylematy.

Oto 5 wskazówek od znanych i pracujących mam

1. Bardzo wcześnie wyjaśniłam swoim dzieciom, że skoro one poszły do szkoły, to ja poszłam do pracy. Każde z nas miało własne obowiązki i kiedy spotykaliśmy się wieczorem, wymienialiśmy się doświadczeniami, by wiedzieć, co u kogo słychać, pomóc w rozwiązaniu problemów, wesprzeć w trudnej chwili i po prostu pobyć ze sobą. Wsparcie i rozmowa to jest najważniejsze – Diane von Furstenberg.

2. Podobnie jak wiele pracujących matek na całym świecie, czuję, że nieustannie walczę o to, by być najlepszą matką, jaką potrafię, jednocześnie dając dobry przykład moim dzieciom, jak ważna jest ciężka praca. Jeżdżę do pracy, kiedy jest to konieczne i tęsknię za nimi przez cały czas, kiedy jestem daleko – Victoria Beckham.


3. Prawda była taka, że ​​niezależnie od tego, czy jestem pierwszą damą, a mój mąż jest prezydentem, naszym najważniejszym zadaniem jest upewnienie się, czy nasze dzieci są zawsze na pierwszym miejscu. To najważniejsza spuścizna, jaką kiedykolwiek zostawimy – Michelle Obama.

4. Najważniejsze to próbować zrównoważyć karierę i macierzyństwo, a kluczem jest ustalanie priorytetów. Musisz stać się bardziej selektywny i pracować nad projektami, które są najbardziej znaczące, odpuszczając inne, ponieważ chcesz spędzić więcej czasu z rodziną. Musisz przy tym pamiętać, aby znaleźć też czas dla siebie – Kim Kardashian.

5. Wiedząc, że mam piękne i cudowne dziecko, marzę, by szybko wracać do domu. Bycie mamą sprawia, że ​​czuję się, jakbym nie musiała grać w kolejnych meczach za wszelką cenę. Nie potrzebuję pieniędzy, tytułów ani prestiżu. Chcę ich, ale nie potrzebuję ich. To wspaniałe uczucie –Serena Williams.

A może wy także zainspirowaliście się jakimiś wskazówkami od znanych osób? Napiszcie w komentarzach.
źródło: Huffington Post
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE