4 patenty na zakup wózka dla malucha. Z którego ty korzystasz?

Materiał prasowy
Zakup wózka spacerowego to dla mam bardzo ważna kwestia. Potrzebują dobrej rady, aby nie popełnić błędu, który może słono kosztować. Sprawdź, jak mamy szukają najlepszych wózków dla swoich maluchów. Model wózka już został wybrany. Jest piękny, wydaje się że spełnia wszystkie oczekiwania, jeśli chodzi o jakość i funkcjonalność. Czujna mama, chce się jednak upewnić, czy się nie pomyliła. Może zastosować różne metody, które opisaliśmy poniżej.

Metoda na testy
Tę metodę stosują mamy, które ufają tylko oficjalnym dokumentom. Sprawdzają więc, czy wózek spacerowy ma wszystkie wymagane testy i atesty. Dla nich ważne będzie, czy wózek jest zgodny z normą PN – EN 1888:2012. Dotyczy ona wytrzymałości, stabilności, trwałości wózka oraz palności materiałów, z których go wykonano. Ważną wskazówką dla mamy będzie także opinia Instytutu Matki i Dziecka (IMID). Większość z nas zna tę organizację, jako miejsce leczenia poważnych chorób. Tymczasem jest to jedna z największych w naszym kraju placówek naukowych prowadzących badania. Jednym z zadań Instytutu jest opiniowanie
produktów przeznaczonych dla dzieci i niemowląt. 

- Zawsze sprawdzam, czy produkt, który kupuję dla mojego Igora, spełnia wymagania bezpieczeństwa. Patrzę, czy ma odpowiednie atesty albo opinię Instytutu Matki i Dziecka – mówi Agata, mama Igora.

Metoda na ankietera
Stosują ją mamy, które nie boją się dopytywać o najdrobniejsze szczegóły. Są skrupulatne. Zbierają opinie od znajomych, sprzedawców czy nawet producentów wózków. Dzwonią na infolinię, dopytują poprzez formularze kontaktowe czy wiadomości na Facebooku. To dobry kierunek w myśl zasady, kto pyta nie błądzi. Taka mama może nawet przygotować specjalną listę pytań do sprzedawcy czy osoby obsługującej infolinię producenta.

- Lubię uzyskać informację u źródła, od fachowców. Często dopytuję o cechy wózka przez wiadomość na Facebooku. Np. Baby Design szybko odpowiada na takie wiadomości – wspomina Ala, mama Zuzi.

Metoda na odkrywcę Internetu
Stosują ją mamy, które uwielbiają badać temat jak detektyw. Przeszukują fora, blogi, oglądają testy przygotowane przez youtuberów, sprawdzają oceny wystawione przez Internautów. Badają, czy informacje są prawdziwe i rzeczywiście pochodzą od mam.


- To zajmuje wiele czasu, ale mam pewność, że nic mi nie umknęło. Mam wszystko sprawdzone. Chcę być na 100% pewna, że wybrany wózek jest dobry. To przecież dla mojego dziecka – wyjaśnia Sylwia, mama Oli.

Metoda na Zatwierdzone przez Mamy
Metoda dla mam, które mają niewiele czasu, ale chcą dostać rzetelne opinie. Ufają innym mamom i właśnie na ich zdaniu chcą polegać. Dla tych mam producent wózków spacerowych Baby Design stworzył program Zatwierdzone przez Mamy.

Mamy, które kupiły wózek czy inny produkt Baby Design, mogą wystawić mu ocenę wraz z komentarzem. W zamian otrzymują przedłużoną o 12 miesięcy gwarancję na ten produkt. Z kolei mamy, które zakup mają dopiero przed sobą, mogą korzystać z opinii prawdziwych użytkowniczek danego modelu wózka.

Ale to nie wszystko.

- Informacje od mam wykorzystujemy do ulepszania naszych produktów. Na przykład w wózku spacerowym Clever pod wpływem opinii mam, zmieniliśmy sposób mocowania pokrowca. Zastąpiliśmy rzepy napami, dzięki czemu lepiej się trzyma – tłumaczy Kinga Mieruszyńska, specjalista ds. marketingu w Baby Design.

I dodaje:

- Myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie maluchów. Uznaliśmy, że same testy to za mało, potrzebne nam opinie mam – użytkowniczek naszych wózków.  Wykorzystujemy te opinie, aby poprawić nasze wózki. Dzięki temu są jeszcze lepsze – wyjaśnia specjalistka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE