Dziewczynka zaginęła w 1999 roku
Dziewczynka zaginęła w 1999 roku fot. pixabay.com/Counselling
Reklama.
W 1999 roku Mikelle razem z młodszą siostrą Kimber jeździły rowerami przed swoim domem w Mesa w Arizonie. Dziewczynki czekały na furgonetkę z lodami. Kimber na chwilę weszła do domu, a kiedy wróciła na podwórko okazało się, że Mikelle zniknęła.
logo
Mikelle Biggs w chwili zaginięcia miała 11 lat fot. YouTube
Sprawą zaginionej 11-latki żyły całe Stany. W czasie policyjnego śledztwa ustalono, że dziewczynka najprawdopodobniej została porwana. Choć zdjęcia dziewczynki były pokazywane we wszystkich amerykańskich mediach, a w poszukiwania Mikelle zaangażowano ogromne środki, nigdy nie udało się ustalić, co tak naprawdę stało się z dziewczynką.
Napis na banknocie
Minęło prawie 20 lat od dnia, w którym Mikelle zaginęła, kiedy jej siostra natrafiła na nowy trop. Kimber przeglądając facebookowy profil poświęcony zaginionej siostrze, znalazła zdjęcie jednodolarowego banknotu. Widnieje na nim odręczna notatka: "Nazywam się Mikelle Biggs, zostałam porwana w Mesa w Arizonie. Żyję".
logo
Napis na banknocie być przełomem w sprawie fot. Mesa Police Department
Policja zdołała już ustalić, że banknot został znaleziony na drugim krańcu Stanów, w Wisconsin podczas lokalnej zbiórki. Dzięki numerowi seryjnemu banknotu udało się ustalić, że został wydrukowany w 2009 roku.
Wątpliwości co do autentyczności notatki budzi błąd w imieniu "Mikel". – Teraz naprawdę nie sądzę, żeby napisała to moja siostra. Ten błąd w imieniu to dyskredytuje. Mikelle chodziła do szkoły i potrafiła poprawnie zapisać swoje imię – podkreśla Kimber.
Siostra Mikelle przyznaje, że wciąż zastanawia się, czy notatka na banknocie jest autentyczna, czy jest tylko okrutnym i głupim żartem.
Porwane i przetrzymywane
Wciąż żywą hipotezą w przypadku zniknięcia Mikkel jest uprowadzenie i uwięzienie. Jednym z najbardziej znanych przypadków porwania i długoletniego przetrzymywania jest historia Natashy Kampush. Austriaczka została uprowadzona przez Wolfganga Prikopila w drodze do szkoły, gdy miała zaledwie 10 lat.
Prikopil więził dziewczynkę w swoim domu na przedmieściach Wiednia, w specjalnie w tym celu przygotowanej piwnicy. Natashy udało się uciec po ośmiu latach niewoli, dokładnie 23 sierpnia 2006 roku. Po jej ucieczce Prikopil popełnił samobójstwo.
Natasha napisała książkę opartą na wspomnieniach z okresu porwania, zatytułowaną "3096 dni". Powstał też film pod takim samym tytułem.
Źródło: gazeta.pl