List o zmartwieniach kobiety podbija serca milionów. Nikt nie znalazł jeszcze wyjścia z sytuacji

List o zmartwieniach kobiety podbija serca.
List o zmartwieniach kobiety podbija serca. Zrzut z unjourlespsys
Dlaczego o takich listach zawsze jest głośno i czemu wzbudzają takie emocje? Powód jest bardzo prosty: trafiają w sedno problemu i przed podobnymi dylematami stoją miliony ludzi na całym świecie. Zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w zależności oczywiście od tego, czy mają rodziny i jak dzielą się obowiązkami.

Eliane Rosso napisała tekst w stylu zwierzeń kobiety, matki i żony. Opisała problemy, jakie związane są przede wszystkim z brakiem czasu na realizację wszystkich planów zgodnie z wytycznymi lekarzy, nauczycieli, pracowników, dzieci, męża i kobiet sukcesu. O tym, że jest to nieosiągalne marzenie i misja niemożliwa do wykonania, wie wiele kobiet. Mimo to nadal próbują i frustrują się tym, że doba nie jest z gumy i nie są w stanie spełnić wszystkich oczekiwań.

Oczekiwania są oczywiście ogromne. Lekarze chcą byśmy jedli zdrowo, mieli czas na odpoczynek i spacery oraz spali minimum 8 godzin na dobę. Chcą byśmy dbali o właściwą dietę dzieci i spędzali z nimi czas, by mogły się harmonijnie rozwijać.

Nauczyciele i trenerzy liczą, że weźmiemy odpowiedzialność za wychowanie, rozwój i przyszłość naszych dzieci i będziemy uczestniczyć w odrabianiu lekcji, przygotowywaniu do sprawdzianów i nie opuścimy żadnego meczu w rozgrywkach międzyszkolnych.

Gdy jeszcze dodamy do tego oczekiwania pracodawców liczących na ciągle innowacyjne pomysły i świeżość umysłu każdego dnia oraz terapeutów każących poświęcać partnerowi co najmniej dwa wieczory w tygodniu dla podtrzymania więzi i regularnego uprawiania seksu, to w sumie pytanie Eliano Rosso może zadać sobie każdy: Jak robić to wszystko w ciągu 24 godzin?

"Jestem matką. Mam troje dzieci. Poszłam do lekarza, bo mam zanik pamięci i trudności z koncentracją.
Lekarz powiedział mi, że muszę spać 8 godzin na każde 24 godziny.
Mam bóle pleców.
Ortopeda mówi, że muszę robić regularne ćwiczenia fizyczne .
Najlepiej pilates 2-3 razy w tygodniu.
Nauczycielka mojego starszego syna mówi, że dziecko potrzebuje, żeby go monitorować, gdy będzie odrabiać lekcje. Młodszy syn ma również nauczyciela i także ma zadania, prace, modele i targi kulturalne, cotygodniowe prezentacje w szkole i na dodatek uprawia sport. Czeka na mnie z niecierpliwością. Powinnam przecież siedzieć na trybunie honorowej i oglądać mecz.
W sprawie mojego najmłodszego syna lekarz mówi, że dziecku trzeba gotować. W każdym posiłku powinny się znaleźć świeże produkty bez pustych kalorii i wypełniaczy, po których dzieci mają alergię. Że muszę kupić wszystko świeże, gotować w domu, obierać więcej i rozpakowywać mniej. Nawet jeśli to trwa dwa razy dłużej.
Mój mąż i mój starszy syn mówią, że zdrowe jedzenie jest złe i nie mogą jeść, więc muszę ugotować coś innego.
Eksperci ds. Edukacji i psychologowie mówią, że musisz spędzić 30 minut dziennie z każdym dzieckiem dla jego harmonijnego rozwoju.
Pediatra powiedział, że my dwoje powinniśmy znaleźć chwilę na słońce i spędzić godzinę w odkrytym parku każdego dnia i że to jest dobre dla naszego mózgu.
Miesięczne rachunki mówią, że muszę pracować cały czas.
I jeszcze więcej.
Specjalista w dziedzinie edukacji i rozwoju mówi, że najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić dzieciom odkrywać, kiedy się bawią, nawet jeśli mają się ubrudzić, nawet jeśli oznacza to pranie ubrań każdego dnia.
Specjalista od terapii par mówi, że małżonkowie powinni wyjechać na romantyczną randkę lub spędzać czas razem 1-2 razy w tygodniu. Nauka mówi, że seks to życie, to zdrowie, w którym harmonijnie pary ćwiczą 2 do 3 razy w tygodniu.
Kobiety sukcesu mówią, że kobieta powinna inwestować w swoją karierę, być na bieżąco i chodzić na kursy, a także zarezerwować czas, by zająć się swoim własnym aspektem, którym musisz się zająć.
Psycholog powiedział, że potrzebuję czasu tylko dla siebie.
Więc teraz szukam eksperta od czarów, by pokazał mi jak robić to wszystko w ciągu 24 godzin”.
Czy macie podobne spostrzeżenia? Jeżeli tak, to podzielcie się tymi słowami z osobami, które stoją przed podobnym dylematem: jak sprawić, by doba miała 30 godzin i które sprawy z listy „ważne” są najważniejszymi. Może ktoś znajdzie w końcu odpowiedź na to pytanie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE