Jurek Owsiak ogolił głowę. Po raz kolejny okazał wielkie serce potrzebującym

Jurek Owsiak wziął udział w Planet Head Day i zgolił włosy.
Jurek Owsiak wziął udział w Planet Head Day i zgolił włosy. Zrzut z Facebook/Planet Head Day
Choć pomysł kontrowersyjny i budzi emocje, to jednak reakcje są pozytywne – zapewnia dr Jacek Rudewicz z Uniwersytetu Szczecińskiego. Na ścięcie włosów zdecydował się prezydent Szczecina oraz piłkarze Pogoni Szczecin. Wspaniała akcja w szczytnym celu.

Akcja charytatywno-naukowa Planet Head Day powstała w ramach New Horizons. Jest to coroczne wydarzenie fundraisingowe i inicjatywa wywodząca się z misji NASA „New Horizons” na Plutona. Celem akcji jest promowanie nauki i solidarność z osobami chorymi na raka. Można to zrobić albo poprzez zbieranie pieniędzy, albo golenie głowy i malowanie jej na wzór planety. Najważniejsze, że jest to znak solidarności z dziećmi chorymi na raka.
Planet Head Day organizowany jest od 2007 r. Co roku pieniądze zbierane są na inny cel. W 2018 r. 100% funduszy zebranych podczas akcji przekazanych będzie na remont pomieszczeń kliniki Św. Mikołaja przy Szpitalu "SPSK 1 PUM" na Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie leczone są dzieci chorujące na choroby nowotworowe. Fundacja będzie ściśle nadzorować zasadność wydawanych środków.

W Szczecinie akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Dziesiątki mężczyzn, a wśród nich profesorowie, żołnierze, lekarze, piłkarze, a nawet sam prezydent postanowili ogolić głowy i namalować na nich planety. Inicjatorem akcji jest profesor geologii, Kevin McCartney, który organizuje taką akcję od wielu lat Uniwersytecie Presque Isle w Stanie Maine w Stanach Zjednoczonych. W tym roku Planet Head Day odbył się jednocześnie w Stanach i w Polsce.
Osoby, które nie zdecydowały się na ogolenie głowy, mogły założyć specjalną perukę imitującą łysinę, na której wymalowane są wzory. Oprócz tego można było wziąć udział w warsztatach astrologicznych i geologicznych.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Fundację, może przelać pieniądze na rachunek bankowy Fundacji nr 14 1020 4812 0000 0202 0160 2937. Tytuł przelewu/wpłaty darowizny dokonywanej na ogólne cele statutowe Fundacji powinien brzmieć: „Cele statutowe – organizacja Planet Head Day”.
źródło: Planet Head Day
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE