Oto lekcja życia od 90-latki. Tych kilka prawd może zmienić to, jak wychowujesz dziecko

Jak być szczęśliwym i dobrze wychować dziecko?
Jak być szczęśliwym i dobrze wychować dziecko? Pixabay
Jak postępować, żeby być szczęśliwym? Jak osiągnąć w życiu spokój i harmonię? Jak wychować dziecko, żeby wyrosło na mądrego i dobrego człowieka? Te pytania zadaje sobie wiele osób. Chociaż nikt nie lubi złotych rad, zwłaszcza od starszych osób, jest kilka uniwersalnych prawd, które mogą zmienić nasze życie.


Lekcje życia, których nie można zapomnieć
Jess Hunt, redaktorka serwisu Kidspot, opublikowała listę rad, które otrzymała od swojej 90-letniej babci. Hunt przyznała, że gdy zaczęła zauważać, jak jej babcia, kiedyś silna i zdrowa, zaczęła słabnąć i znikać w oczach, zrozumiała, że wkrótce będzie musiała się z nią pożegnać. Przypomniała sobie jednak wszystkie cenne lekcje, których udzieliła jej babcia. – W ciągu tych wszystkich lat moja babcia nauczyła mnie wielu rzeczy. Oto kilka z nich. To lekcje, które dostała od życia w ciągu ostatnich 90 lat – napisała Jess. Czego nauczyła ją babcia i o czym każdy z nas powinien pamiętać?

Czas spędzony z bliskimi to największa wartość. Ciesz się każdą chwilą, którą spędzasz z rodziną i przyjaciółmi i nigdy nie odkładaj spotkania czy rozmowy przez telefon „na później”. Musisz być przygotowany, że to „później” może już nie nadejść.

Odkrywaj uroki życia każdego dnia. Wszystko, co robisz, jest darem – to, że prowadzisz samochód, że chodzisz, że możesz się samodzielnie wykąpać, ubrać, zjeść. Nie myśl, że to wszystko będzie trwało wiecznie – czasem wystarczy moment, żeby to stracić. Okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka. Doceniaj to, co masz.

Bądź uprzejmy. Na świecie jest dużo wojen i zła, za dużo. Uratować nas może uprzejmość – uśmiechy, drobne gesty, współczucie, pomoc. Miłość i pokój zawsze zwyciężą, trzeba tylko dać im szanse.

Pieniądze to nie wszystko – najważniejszy jest czas. Jeśli się postarasz, zawsze możesz zaoszczędzić. Czasu w żaden sposób nie możesz zatrzymać. Nieważne, ile pieniędzy uzbierasz – pewnego dnia wszystkie te pieniądze przepadną.

Kolekcjonowanie rzeczy to strata czasu. Wszystko, co ma dla nas znaczenie, na co zerkamy czasem z sentymentem, przez co ożywają wspomnienia, jest ważne tylko dla nas i tylko przez chwilę. W pewnym momencie życia będziemy musieli pozbyć się wszystkich tych rzeczy i zostaniemy tylko z tym, co mamy w sercu.
Źródło: Kidspot
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...