Suplementy diety dla kobiet szansą na zdrowie i młody wygląd

Suplementacja podczas ciąży.
Suplementacja podczas ciąży. Prawo autorskie: dedivan1923 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym suplementów diety dla kobiet – niezbędnikiem każdej kobiety. Omawiamy suplementację włosów, paznokci oraz suplementy dozwolone podczas ciąży.

Piękno jest wpisane w naturę kobiety. Zdrowe i mocne włosy, lśniące, białe zęby, zdrowe paznokcie – to marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej.
W dążeniu do piękna pomaga cykliczne odwiedzanie fryzjera, kosmetyczki i dentysty, zakupy oraz suplementy diety dla kobiet.

Jaką funkcję spełniają suplementy diety dla kobiet?

Wygląd świadczy o trybie życia – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z zasadnością tych słów.
W natłoku obowiązków domowych i zawodowych wiele kobiet zapomina o tym, aby odpowiednio zadbać o własne zdrowie. Chroniczny stres, szybki posiłek, wypita w biegu kawa i notoryczny brak czasu dla siebie.
Swoistą rekompensatą dla organizmu, którego celem jest zniwelowanie negatywnych skutków niezdrowego trybu życia, są suplementy diety dla kobiet – preparaty farmakologiczne, dostarczające optymalną ilość niezbędnych składników odżywczych, głównie witamin i minerałów. Na rynku znaleźć można suplementy diety dla kobiet, które wzmocnią włosy i paznokcie, zwiększą odporność, zniwelują stres, przyspieszą odchudzanie itp.
Odpowiednio dobrane suplementy diety dla kobiet wspomagają organizm, poprawiają samopoczucie i wygląd, nie mniej jednak nie zastąpią zbilansowanej diety.

Suplementy diety niezastąpione podczas odchudzania
Nadprogramowe kilogramy niekorzystnie wpływają na wygląd i samopoczucie, nic więc dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na walkę z tym problemem, wspomagając się odpowiednią suplementacją.
Wbrew zapewnieniom producentów, suplementy na odchudzanie same w sobie nie zapewnią cudownych efektów, najważniejsza jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Inaczej rzecz ujmując, suplementacja powinna stanowić dopełnienie zdrowego stylu życia.
Wysoką skuteczność wykazują naturalne suplementy na odchudzanie, głównie preparaty zawierające ekstrakt z zielonej herbaty oraz guarany – w połączeniu z ćwiczeniami oraz zbilansowaną dietą skutecznie pobudzają metabolizm, wspomagając utratę nadprogramowych kilogramów. Godne zainteresowania są także suplementy na odchudzanie produkowane na bazie chromu.
Zdecydowanie należy unikać preparatów zawierających sibutraminę, chitozan, johimbinę, efekdrynę, kwas linolowy (CLA) oraz zbyt duże dawki kofeiny.
Suplementy, czyli jak odżywić włosy od wewnątrz?
Słabe, zniszczone, matowe, wypadające włosy to problem wielu kobiet. Suplementy na włosy, mogą skutecznie zniwelować te problemy, zapewniając optymalne wsparcie od wewnątrz.
Zdrowe włosy to przede wszystkim odpowiednia ilość witamin i minerałów – najlepiej, aby były dostarczane w postaci lekkostrawnej diety, często jest to jednak trudne do wykonania, dlatego też warto wesprzeć się suplementami na włosy zawierające witaminę A, B, C, E oraz biotynę. Korzystny wpływ na włosy ma także skrzyp polny, który ma właściwości antybakteryjne oraz regenerujące. Wsparciem dla włosów są także inne zioła – pokrzywa polecana jest osobom z włosami cienkimi, przetłuszczającymi się i wypadającymi, nagietek i melisa wzmocnią włosy suche i zniszczone, ratunkiem dla włosów cienkich będzie liść gruszy, rumianek i nasturcja, natomiast z łupieżem doskonale poradzi sobie liść brzozy, mięta, rozmaryn, kora dębu, arnika, lawenda, liście chmielu oraz korzeń łopianu.
Suplementy na włosy warto stosować jednocześnie z lekkostrawną, zbilansowaną dietą oraz odpowiednimi kosmetykami, które zapewnią ochronę z zewnątrz.

Suplementy dla kobiet w ciąży
Podstawowym czynnikiem prawidłowo przebiegającej ciąży jest zdrowa, zbilansowana dieta, wiele kobiet decyduje się jednak na dodatkowe wsparcie, czyli suplementację.
Kobiety w ciąży, które zamierzają stosować suplementy diety, powinny zwrócić uwagę nie tylko na własne potrzeby, ale przede wszystkim na wymagania dziecka, dlatego też każda decyzja w zakresie suplementacji powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.
Suplementy w ciąży należy stosować wyłącznie w sytuacji, gdy stosowana dieta okazuje się niewystarczająca. Co ważniejsze, muszą to być preparaty adresowane dla kobiet w ciąży, nieodpowiednio dobrane suplementy mogą przynieść efekty odwrotne do pożądanych - dotyczy to farmaceutyków innych niż przeznaczone dla kobiet ciężarnych.
Konieczne jest także spożywanie odpowiednich ilości wody, która w istotny sposób wpływa na rozpuszczalność niektórych witamin (np. witaminy C oraz witamin z grupy B).
Kobiety w ciąży powinny stosować suplementy wyłącznie wtedy, gdy wyrazi na to zgodę lekarz prowadzący. Suplementacja jest wskazana przede wszystkim w przypadku kobiet przed 16 rokiem życia, w ciąży wielopłodowej, cierpiących na niepowściągliwe wymioty, palących papierosy, spożywających duże ilości kawy, chorych przewlekle, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej oraz z niedowagą przed ciążą.
Ponadto w przypadku kobiet stosujących dietę wegetariańską występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B12 i cynk.


Do najważniejszych składników odżywczych w przypadku kobiet w ciąży należą: witamina A, B, E, C, D oraz minerały – kwas foliowy, żelazo, cynk, miedź, magnez, jod, mangan, wapń i fosfor.
Warto pamiętać, że zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały jest różne w poszczególnych okresach ciąży – wynika to przede wszystkim z dynamiki rozwoju płodu.
Suplementy diety to doskonałe wsparcie organizmu, przede wszystkim uzupełnienie niedoborów witaminowo -mineralnych. Odpowiednio dobrane i stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, farmaceuty lub lekarza w znaczny sposób wpływają na wygląd i samopoczucie.
Podczas suplementacji należy jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek.

A jakie są wasze doświadczenia z suplementami? Są potrzebne czy też stanowią wyłącznie sztuczny dodatek? Czekamy na Wasze przemyślenia, wnioski i opinie o suplementach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE