Makijaż permanentny ust i brwi - różne metody a ciąża. Ile to kosztuje?

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny Prawo autorskie: magicinfoto / 123RF Zdjęcie Seryjne
Omawiamy rodzaje i metody makijażu permanentnego oraz doradzamy, czy można korzystać z takiego makijażu w czasie ciąży.


Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Wykonanie tego pełnego może zająć naprawdę niemało czasu. Aby zapewnić sobie komfort i wygodę, warto postawić na makijaż permanentny. Pojawia się jednak pytanie, czy kobiety spodziewające się dziecka mogą poddawać się zabiegom wykonania trwałego makijażu.


Czym jest makijaż permanentny?
Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się forma płytkiego tatuażu. Podczas zabiegu za pomocą igły, pod skórę wprowadzany jest pigment. By zapewnić komfort kobiecie, która zdecydowała się na taką formę upiększenia, stosuje się kremy i maści o miejscowym działaniu znieczulającym. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, jedynie bardziej wrażliwe panie mogą odczuwać lekki dyskomfort.


Czy makijaż permanentny jest dozwolony w czasie ciąży?
W okresie ciąży każda mama powinna pamiętać o unikaniu czynników mogących negatywnie wpłynąć na rozwój maluszka noszonego pod sercem. Leki stres, nieodpowiednia dieta, nieracjonalny tryb życia, środki chemiczne – wszystko to może odbić się na organizmie dziecka. Wykonanie makijażu permanentnego należy odłożyć na czas po porodzie. Warto pamiętać, że dobrze wykonany makijaż permanentny zbiera świetne opinie wśród przedstawicielek płci pięknej, które się na niego zdecydowały. Stawiając na niego, należy znaleźć renomowany gabinet, w którym zatrudniony jest doskonale przygotowany do swojej pracy personel. To gwarancja bezpieczeństwa i komfortu na najwyższym poziomie.


Makijaż permanentny brwi
Trwały makijaż może obejmować między innymi brwi. Świetnie sprawdza się zarówno w przypadku kobiety chcących uwydatnić swoje naturalne brwi, jak i tych, które z różnych powodów utraciły włoski w tym miejscu. W okresie ciąży lepiej wykonanie makijażu permanentnego brwi odłożyć na czas po porodzie. Obecnie trwały makijaż brwi wykonuje się rozmaitymi metodami. W profesjonalnych salonach kosmetycznych stosowana jest metoda piórkowa oraz metoda włoskowa.
Makijaż permanentny brwi metodą piórkową
W tym wypadku rekonstruowane są pojedyncze włoski. Brwi zostają podkreślone, zagęszczone, ale jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Decydując się na metodę piórkową, nie należy obawiać się karykaturalnego efektu. Nie ma tu ryzyka powstania „przerysowanych” brwi, których długo będziemy się wstydzić. Plusem tej metody jest jej zdecydowanie mniejsza bolesność. Do wykonania zabiegu używa się specjalnego pióra. To z jego pomocą rysowane są brwi włos po włosku. Co ważne, ranki po zabiegu goją się błyskawicznie, bo już po około dwóch tygodniach. Efekt utrzymuje się nawet do trzech lat. Kobiety, które miały wykonany makijaż permanentny brwi metodą piórkową, zwracają uwagę na konieczność perfekcyjnego dobrania barwnika. Dzięki temu uniknie się niechcianego efektu zmiany koloru na przykład na zielony, co nieraz zdarza się po upływie dwóch – trzech lat od wykonania zabiegu.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową
W tym wypadku osoba wykonująca makijaż wykonuje na skórze pojedyncze linie, które swoim kształtem mają przypominać naturalny włos. Linergistka musi perfekcyjnie zaplanować rysunek nowych włosków. O tym, jaki efekt uzyskamy, decyduje nie tylko ich kształt, ale również grubość, położenie i odległości między poszczególnymi liniami. Panie mające doświadczenie z makijażem permanentnym brwi podkreślają, że metoda włoskowa gwarantuje naprawdę naturalny efekt. Podobnie jak w metodzie piórkowej trudno tu oczekiwać efektu brwi przerysowanych. UWAGA: ostateczny efekt zależy jednak zawsze od umiejętności linergistki.

Makijaż permanentny ust – z czym to się je, przygotowania przed zabiegiem i dbanie po nim
Żyj bez konieczności poprawiania makijażu po jedzeniu, sporcie czy pocałunku. Twoje usta mogą wyglądać pięknie przez całą dobę, Dobierz kolor dla ciebie, w którym będziesz wyglądać najlepiej na dłuższy okres. Zapomnij o konturówce i kolorowych szminkach – Kolor odświeżysz jednym pociągnięciem błyszczyka, nawet nie patrząc w lustro.
Zalecamy zapoznać się przed zabiegiem makijażu permanentnego ust
Przez 3 dni przed zabiegiem należy obowiązkowo, 2 razy dziennie przyjmować tabletki typu HEVIRAN. Jest to Lek przeciwwirusowy, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy oczywiście po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.

Należy również pamiętać, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone, ponieważ spękane i spierzchnięte usta gorzej przyjmują pigment.

Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego ust
Bezpośrednio po zabiegu kolor jest dość intensywny, jednak na kilka dnia po zabarwienie makijażu blednie. Usta należy traktować szczególnie delikatnie, nie wolno ich moczyć, ani trzeć, czy też korzystać z sauny, czy solarium, należy za to kilka razy dziennie je nawilżać specjalnym kremem.

Pielęgnacja po zagojeniu makijażu permanentnego ust

Należy unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego oraz nie dopuszczać do wysuszenia i mocnego opalania pigmentowanej skóry.

Makijaż permanentny cennik – ile to kosztuje?
Wiele kobiet rezygnuje z makijażu permanentnego w obawie przed wysokimi kosztami, jakie muszą ponieść. Za makijaż ust zapłacimy około 1000 złotych. Wykonanie kresek górnych na powiekach to konieczność zapłaty około 600 złotych. Jednorazowy wydatek nie jest mały. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny sprawia, że nie musimy się już malować. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zapewnia komfort i ogromny spokój wewnętrzny.

Makijaż permanentny inaczej
Wszystkie panie, które zainteresowały się makijażem permanentnym zachęcanym do zapoznania się z innymi wpisami zamieszczonymi na naszym serwisie. Warto przeczytać o makijażu Marlin Monroe. Polecamy zapoznać się również z artykułem na temat makijażu rzęs.
Barwniki do makijażu permanentnego, a ciąża
Na samym wstępie artykułu zamieściliśmy informację, że kobiety w ciąży powinny odłożyć makijaż permanentny na czas po porodzie. Wynika to przede wszystkim ze stresu, jaki towarzyszy paniom poddającym się takim zabiegom. Nawet najlepszy krem znieczulający nie zniesie bowiem lęku przed ukłuciem. Jeśli jednak mimo wszystko postanowimy wykonać makijaż w czasie ciąży, należy dokładnie wypytać linergistę o rodzaj stosowanego barwnika.

Makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie chcą już tracić czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Dostępny dzisiaj nawet w małych miastach wykonywany jest stosunkowo szybko i bezboleśnie. Jeśli masz doświadczenia związane z makijażem permanentnym, podziel się z innymi. Pokaż, jak ten rodzaj makijażu zmienił twoje życie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...