Tak wygląda cierpienie rodziny, w której dziecko choruje na raka

Matka opublikował zdjęcie córki umierającej na raka.
Matka opublikował zdjęcie córki umierającej na raka. screen Facebook/Ally Parker
Matka 5-letniej dziewczynki opublikowała zdjęcie, które wstrząsnęło internautami. Tak wygląda prawdziwe oblicze raka – choć wolimy odwrócić głowę i nie patrzeć, dla wielu rodzin to codzienność.

Na początku grudnia 2017 roku świat Allyson Parker runął. Kobieta dowiedziała się, że jej ukochana córeczka Braylynn jest śmiertelnie chora. U dziewczynki wykryto nowotwór złośliwy – rozlanego glejaka pnia mózgu (ang. DIPG – Diffuse Intrinsic Pontine Gliomas) – zaledwie kilka dni przed jej 5. urodzinami. Glejak mózgu to jeden z najgroźniejszych nowotworów, z bardzo niskim odsetkiem przeżywalności. Przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia chory może przeżyć najwyżej rok. Gdy matka dziewczynki usłyszała diagnozę, wiedziała, że jej córeczka może nie dożyć 6. urodzin.

Ciotka dziewczynki zorganizowała zbiórkę pieniędzy na leczenie siostrzenicy za pośrednictwem serwisu GoFundMe.com. Do tej pory udało jej się zebrać ponad 30 tys. dolarów, jednak niezależnie od zebranej kwoty, lekarze nie dają dziewczynce żadnych szans na przeżycie. W opisie zbiórki Shawnon przyznała, że ich rodzina przeżywa podwójną tragedię – u dziadka dziewczynki zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne, a lekarze dają mu nie więcej niż kilka miesięcy życia.

Matka Braylynn, Allyson, publikuje na Facebooku informacje o stanie zdrowia córki i ojca. Jeden z postów poruszył tysiące serc. Allyson opublikowała zdjęcie córki z chorym dziadkiem siedzącym przy jej łóżku. – Pielęgniarka powiedziała, że Braylynn może nie przeżyć następnej godziny, ale wierzę, że cuda się zdarzają – napisała.
W najnowszym poście Allyson poinformowała, że jej córeczka się nie poddaje i w końcu, po miesiącu życia w niepewności i oczekiwaniu na jej śmierć, znalazł się lekarz, który zdecydował się podjąć dalsze leczenie. – Nie mogłabym być z niej bardziej dumna. Zawsze była małą twardzielką, ale chyba nie doceniałam jej siły. Już nigdy nie popełnię tego błędu – napisała Allyson.
Źródło: gofundme.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE