Nowe pokolenie widzi więcej? 5-latka w czasie zabawy z tatą okazała się mądrzejsza, niż wielu dorosłych

Jak nauczyć dzieci szacunku dla ludzi o różnych kolorach skóry?
Jak nauczyć dzieci szacunku dla ludzi o różnych kolorach skóry? Zrzut z ekranu/Facebook/Love What Matters
Kolory odgrywają ogromną rolę w dorastaniu dzieci. Jest to jeden z pierwszych sposobów komunikacji, pokazania emocji, uczenia właściwego nazewnictwa. Ta mała wykazała się jednak tak ogromną rozwagą i empatią w tak młodym wieku, że może to świadczyć tylko o tym, jak rozsądnie i w szacunku dla innych wychowują ją jej rodzice.


Zabawa w kolory to zarówno doskonała metoda nauki, jak i przyjemnie spędzany czas z dzieckiem. Rodzice lubią się w nią bawić, bo w ten sposób mogą przekazać dziecku wiele cennych informacji o otaczającym świecie. Zabawy są różne, ta jednak, w którą bawił się tata z córką, polegała na podawaniu kredek w konkretnych kolorach.

– To gra, w czasie której mówię przypadkowe rzeczy, a dziecko ze sterty kredek wybiera właściwy kolor. Mówię „róża”, a ona podaje mi czerwoną kredkę. Gdy więc powiedziałem, żeby podała mi kredkę w kolorze skóry, myślałem, że poda mi beżową kredkę, która leżała obok niej. Ona jednak zaczęła grzebać w pudełku i po chwili podała mi aż cztery kredki. Spojrzałem na jej ręce i powiedziałem wzruszony: tak, to są kolory skóry. Cieszę się, że widzisz t o w ten sposób. Cieszę się, że definiujesz kolor skory w tak różnorodny sposób. To sprawiło, że jestem bardzo dumny z mojej córki.
Trzeba przyznać, że dziewczynka rzeczywiście wykazała się niezwykłą dla jej wieku mądrością. Może to oznaka, że nowe pokolenie wychowywane przez ludzi, którzy żyją już bez uprzedzeń w tym multikulturowym społeczeństwie, mając za przyjaciół i sąsiadów ludzi pochodzących z różnych części świata i o różnym kolorze skóry, będą umiały żyć ze wszystkimi w zgodzie, doceniając każdego i nie przekreślając go już na starcie? Oby to była właśnie oznaka nadchodzącej dobrej zmiany.
źródło: Love What Matters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!