Szkoła znalazła nietypowy sposób na poradzenie sobie z nielubianym przez dzieci obowiązkiem

Kartka podbija serca uczniów.
Kartka podbija serca uczniów. Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
Taka kartka powinna zawisnąć w większości szkół. Zamiast ciągłego powtarzania, pilnowania i karania – zabawne i pomysłowe rozwiązanie. Wystarczy odrobina chęci i przełamania szablonowego myślenia pracowników szkół, by dotrzeć do dzieci.


Nie chcą zmieniać butów, oszukują i omijają szatnie szerokim łukiem? Z tym problemem zmaga się wiele szkół, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Przyłapany uczeń najczęściej odpowiada: „zapomniałem dziś butów na zmianę”. Szkołą numer 2 w Markach zamiast kar i upominania rozwiesiła zabawne karki z hasłem: „Kopciuszek udowodnił, że zmiana obuwia może odmienić życie. Pamiętaj o zmianie obuwia”.
Takie podejście z humorem do nielubianego przez dzieci obowiązku zadziała skuteczniej niż nieustanne zwracanie im uwagi. Wielu pracownikom szkół, zwłaszcza tym wieloletnim niełatwo przychodzi przełamywanie szablonowego myślenia i wyjście poza schematy. Jak widać, kreatywność i poczucie humoru wszystkim wychodzą na dobre. Może jest to sposób na poradzenie sobie nie tylko z problemem zmiany obuwia w szkołach?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...