Jesteś mądrzejszy od pierwszoklasisty? Tę zagadkę 6-latki rozwiązują w kilka sekund, a dorosłym sprawia problem

Dzieci odgadują odpowiedź w kilka sekund.
Dzieci odgadują odpowiedź w kilka sekund.
Logiczna łamigłówka wprawiła w zakłopotanie internautów, ale jej rozwiązanie dla dziecka jest tak proste, że zajmuje mu to zaledwie kilku sekund.

Czy kiedykolwiek miałaś wrażenie, że twoje dziecko staje się mądrzejsze od ciebie? Zdarza się, że praca domowa dziecka sprawia, że czujesz się zdezorientowana, a ono bez problemu znajduje rozwiązanie?

Ta zagadka pochodzi z testu wstępnego do szkoły podstawowej w Hongkongu, który przeznaczony jest dla sześciolatków. Muszą oni rozwiązać ten problem w ciągu maksymalnie 20 sekund.

Rysunek przedstawia parking z samochodem umieszczonym na jednym z sześciu ponumerowanych miejsc. Auto zasłania numer miejsca parkingowego.
Uczniowie proszeni są o ustalenie numeru miejsca, na którym samochód jest zaparkowany na podstawie pozostałych widocznych numerów miejsc parkingowych.

Nie możesz rozwiązać go od razu? Nie jesteś sam. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trzeba wykonać jakieś równanie, by znaleźć właściwą odpowiedź.

Tę samą zagadkę pokazano dorosłym i porównano z wynikami dzieci. Co drugi maluch potrafił znaleźć rozwiązanie w mniej 20 sekund, w przypadku dorosłych tak szybkie znalezienie poprawnej odpowiedzi udawało się tylko co piątej osobie.
Okazuje się, że rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze, niż się wydaje.
Sztuką jest odwrócenie strony (lub ekranu komputera/telefonu), dzięki czemu można zauważyć, że miejsca parkingowe są ponumerowane w kolejności od 86 do 91.

Samochód znajduje się zatem w drugiej lewej przestrzeni, która jest miejscem parkingowym numer 87.

Dorośli mają tendencję do zastanawiania się nad rozwiązaniem, błędnie wierząc, że jest ono zakorzenione w skomplikowanej matematyce, natomiast dzieci, które mają skłonność do patrzenia na rzeczy z różnych stron, myślą bardziej abstrakcyjnie, bez narzuconego schematu, szybko chwytają prostotę zagadki i od razu znają odpowiedź.


źródło: dailymail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE