Ferie z dzieckiem, czyli jak zorganizować rodzinny bezpieczny wyjazd

Pomysły na ferie zimowe z dzieckiem.
Pomysły na ferie zimowe z dzieckiem. Prawo autorskie: pressmaster / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ferie zimowe, zadbaj o bezpieczne ferie! Ferie w górach z dzieckiem? Czy nad morzem z niemowlakiem? Sprawdź nasze sugestie!


Ferie to zimowa przerwa w nauce, wyczekiwana zarówno przez uczniów, jak i ich rodziców. Można wtedy zorganizować rodzinny wyjazd i wspólnie cieszyć się urokiem zimy. Ferie zimowe przypadają zwykle na okres stycznia i lutego. Warto jednak pamiętać, że daty ferii są nieco inne w poszczególnych regionach. Jeśli chodzi o 2018 rok, to w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim wypadają one w dniach 15 – 28 stycznia. Województwa podlaskie i warmińsko – mazurskie mają przerwę w dniach 22 stycznia – 4 lutego. W województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim dzieci nie idą do szkoły w dniach 29 stycznia – 11 lutego. Najpóźniej, bo w dniach 12 – 25 lutego ferie wypadają w województwach kujawsko – pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Sposób spędzania ferii zależy oczywiście od naszych potrzeb i możliwości. Istnieje wiele ofert kolonii dla dzieci, w których czasie maluchy świetnie się bawią i zdobywają nową wiedzę. Okres ten mogą wykorzystać również rodzice, którzy po wzięciu urlopu wybiorą się z pociechami na wypoczynek. Ponieważ ferie przypadają na okres zimowy, wielką popularnością cieszą się na przykład wyjazdy w góry.

Planując ferie można zatem wziąć pod uwagę tylko potrzeby dziecka lub też samemu skorzystać z tej okazji i wypocząć nieco w rodzinnym gronie. Najważniejszym zadaniem rodzica jest po prostu zorganizowanie tego czasu tak, aby dla malucha był on okresem zarówno wypoczynku, jak i nauki – a ta może przybierać najróżniejsze formy.
Bezpieczne ferie dla dzieci
Ferie są czasem, kiedy mnóstwo dzieci wyjeżdża na wycieczki – zarówno ze swoimi rodzicami, jak i w zorganizowanych grupach. Niezależnie od tego, w jaki sposób nasze pociechy spędzają swoje ferie, zawsze musimy zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. Jeśli wysyłamy je na jakiekolwiek kolonie, trzeba mieć pewność, że wyjazd organizowany jest przez doświadczoną firmę. Młodzi uczestnicy kolonii muszą znajdować się pod opieką wykwalifikowanych, odpowiedzialnych ludzi.


Ferie w górach
Góry należą do najpopularniejszych celów podróży. Polska posiada wspaniałe regiony górskie, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, zimą odznaczają się one wyjątkowym pięknem. Wbrew pozorom, zimno i śnieg wcale nie przeszkadzają nam w wielu aktywnościach i doskonałej zabawie.

Istnieje wiele miejsc, do których możemy wybrać się zimą w góry. O tej porze roku najlepiej zdecydować się na te znane kurorty, takie jak Zakopane lub Szczyrk. Trzeba jednak pamiętać o wielu turystach odwiedzających te strony w tym okresie, zatem o rezerwowaniu hotelu dobrze jest pomyśleć nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Ferie w górach możemy z dzieckiem spędzać na wiele sposobów. Dla miłośników sportów zimowych jest to prawdziwy raj – jazda na nartach czy snowboardzie to tylko przykłady wielu aktywności, jakim możemy się tam oddawać. Pozostaje jednak pytanie, czym ma się zająć nasze dziecko, gdy my będziemy szaleć na stokach. Wiele zależy tu od wieku naszej pociechy. Jeśli jest ona wystarczająco duża, z powodzeniem możemy zabrać ją na stok, aby od najmłodszych lat zarażała się pasją do takich sportów. Jeśli nie, możemy znaleźć hotel, w którym dzieci mają zapewnioną osobną opiekę. W wielu obiektach organizuje się różne aktywności dla najmłodszych, tak, aby rodzice mogli spędzić nieco czasu ze sobą.
Regiony górskie dysponują tak szeroką bazą turystyczną, że w każdym przypadku można w nich dobrze spędzić swój czas. Niezależnie od wieku naszej pociechy, zawsze znajdziemy rozwiązania, które zadowolą zarówno dziecko, jak i rodziców.
Ferie nad morzem
Mogłoby się wydawać, że morze nie jest raczej regionem, który w okresie zimowym zaoferuje nam wiele ciekawych sposobów na spędzanie czasu. W rzeczywistości jest to świetna propozycja dla każdego, kto chce przyjemnie spędzić swoje ferie i jednocześnie cieszyć się spokojem. Prawdą jest, że do nadmorskich miejscowości zimą nie przyjeżdża tak wielu ludzi.

Spędzając ferie nad morzem trudno oczywiście oczekiwać opalania się na słonecznych plażach. Zamiast tego można robić mnóstwo innych rzeczy, na czele z korzystaniem z całej oferty kulturalnej i rozrywkowej, jaką posiada każda nadmorska, turystyczna miejscowość. Dużą popularnością cieszą się hotele SPA, w których możemy poddawać się licznym zabiegom upiększającym. Oferta hoteli dla rodziców z dziećmi jest bardzo szeroka. Maluchy mogą brać udział w najróżniejszych zabawach i integrować się ze swoimi rówieśnikami. Nad morzem często organizuje się kolonie dla dzieci. Można zatem spróbować zaplanować czas w taki sposób, aby nasze pociechy przebywały w zorganizowanych grupach, a rodzice – w okolicznym hotelu.

Wyjazd nad morze zawsze jest bardzo relaksujący. Również w okresie zimowym, kiedy mogłoby się wydawać, że nie ma tam zbyt wielu ciekawych aktywności.

Ferie z dzieckiem
Wyjazd z niemowlęciem nie musi być dla rodziców taką męką, jak mogłoby się wydawać. Wielu ludzi sądzi, że w takim wypadku nie ma mowy o relaksie czy robieniu czegoś ciekawego. Jeśli jednak dobrze zorganizujemy czas, będziemy mogli naprawdę dobrze wykorzystać taką wycieczkę.

Podróżując z małym dzieckiem, trzeba upewnić się, że wybieramy odpowiedni hotel. Obiekt, w którym się zatrzymamy, musi być dostosowany do potrzeb rodziców z niemowlakami. Możliwość wstawienia dostawki dla dziecka to podstawa. Na taki wyjazd powinniśmy zabrać wszystkie akcesoria, jakie potrzebne są do codziennej opieki nad maluchem. Potrzebne jest również wygodne nosidełko dla dziecka. Nie zapominajmy o ciepłych ubraniach na zimę!

Ferie z dzieckiem można zorganizować na wiele sposobów. Wszystko zależy od wieku naszej pociechy, ale wybierając odpowiednie miejsce, możemy być pewni, że zarówno rodzice, jak i najmłodsi będą bawili się doskonale. Warto dobrze wykorzystać ten czas!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić