Przyjrzyj się. Ten genialny trik przyda się szczególnie zimą

Genialny trik podawania leków ułatwi rodzicom życie.
Genialny trik podawania leków ułatwi rodzicom życie. screen imgur
Ten prosty sposób podawania dzieciom leków podbija internet. Powinien go wypróbować każdy rodzic – koniec z wypluwaniem syropu i płaczem.

Jak bezpiecznie podać dziecku lek?
Podawanie dzieciom lekarstw jest zmorą wielu rodziców – płacz, plucie i dławienie to dodatkowy stres zarówno dla chorego dziecka, jak i dla rodzica. Na szczęście internet roi się od pomysłów i trików ułatwiających życie. Od kilku dni w sieci krąży zdjęcie kilkulatka pijącego Pepsi. Rodzic podający dzieciom gazowane napoje? Nic z tych rzeczy!

Następnym razem, kiedy twoje dziecko zachoruje i lekarz przepisze mu lek w formie syropu, zastosuj patent ze słomką i puszką gazowanego napoju. Wystarczy, że umieścisz słomkę w kubeczku z syropem i podasz dziecku lek schowany za puszką z colą, jak na zdjęciu.
Uwaga! Korzystając z tego triku, należy odmierzyć pożądaną dawkę leku (np. kubeczkiem z miarką dołączonym do syropu) i dopiero wtedy włożyć słomkę i podać dziecku. Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać słomki do butelki syropu i podawać – dziecko może wypić za dużo i przyjąć dawkę większą niż zalecana.

Z pewnością nie każde dziecko da się nabrać na trik z puszką, jednak warto go wypróbować. Być może to klucz do szybkiego i bezpiecznego podawania dzieciom leków?
Źródło: imgur.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE