Chodzący króliczek, muzyczna farma, a może mówiący plecak? Przedstawiamy 10 edukacyjnych zabawek idealnych na Gwiazdkę

Przeglądając asortyment Fisher-Price, podpowiadamy, które zabawki warto sprezentować dziecku na Święta, aby był z nich pożytek nie tylko w zakresie samej frajdy
Przeglądając asortyment Fisher-Price, podpowiadamy, które zabawki warto sprezentować dziecku na Święta, aby był z nich pożytek nie tylko w zakresie samej frajdy Fot. Fisher-Price
Święta tuż, tuż, więc znów ten sam dylemat – maluchy będą wierciły nam dziurę w brzuchu, aby na Gwiazdkę dostać ''najfajniejszą zabawkę'', my zaś będziemy robić dobrą minę do złej gry, mając świadomość, że pokój pociechy wzbogaci się o kolejny ładny, ale bezwartościowy gadżet, który podzieli los wielu poprzednich prezentów. Nie da się nic na to poradzić? Niekoniecznie. Wspólnie z producentem Fisher-Price przedstawiamy 10 idealnych pod choinkę zabawek, które zarówno spełnią marzenie dziecka, jak i wysokie wymagania rodzica co do ich edukacyjnych walorów.

Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówka

Inspiracja hitowym pluszakiem oraz znakomita pomoc w nauce pierwszych wyrazów to największe atuty tej zabawki. Gdy mały kierownik stacji położy na platformie jeden z 8 dołączonych do zestawu klocków z obrazkami, siedzący na niej sympatyczny piesek ''ożyje'', udzielając dziecku wielu cennych informacji o widocznym na obrazku przedmiocie. Podświetlane guziki wokół platformy służą zaś do odkrywania liczb i kształtów. Całej nauce towarzyszą wesołe dźwięki i radosne piosenki.
Wiek: 9–36 mies.
Cena: ok. 229 zł

Chodzący Przyjaciel Bing

Uwielbia zabawy ruchowe, przepada za śpiewaniem wesołych piosenek, a na dodatek samodzielnie chodzi. Taki jest właśnie ten króliczek-zabawka wzorowany na niesfornym uszatym bohaterze popularnego serialu. Chodzący Przyjaciel Bing zaprasza maluchy do interaktywnej zabawy, w czasie której można pobawić się z nim na 3 sposoby: w muzyczne figury, chodzenie na paluszkach czy zabawę w cicho-głośno. A jeśli się przewróci, natychmiast poprosi o ratunek. W ten sposób uczy niesienia pomocy, rozwijając w dziecku empatię i wrażliwość na los innych.
Wiek: 2 l.+
Cena: 249 PLN

Muzyczna Farma Małego Odkrywcy Little People

Jak przy pomocy zabawki nauczyć dziecko szacunku do cudzej pracy? Odpowiedź przynosi Jed, właściciel Muzycznej Farmy Małego Odkrywcy, który maluchom oferuje zabawę w małego farmera. Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko niektóre z zadań, jakie zostaną powierzone młodym pomocnikom Jeda, od którego usłyszą też cenne nauki dotyczące odpowiedzialnej pracy na farmie i troskliwej opieki nad zwierzętami. Wszystko w rytmie wesołych melodii i piosenek, które wnoszą radość w zajmowaniu się minigospodarstwem.
Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 199 zł

Spacerowy słonik Mega Bloks

Do krainy pełnej kreatywnych pomysłów zaprasza sympatyczny przyjaciel z trąbą. Jego brzuch skrywa klocki, które pomogą powołać do życia pozostałych towarzyszy podróży: hipopotama, małpkę, tukana i żyrafę. Wymyślanie historii, jakie przeżyje ta wesoła ekipa, będzie rozwijało wyobraźnię dziecka i jego kreatywność. Również sprzątanie po zabawie będzie miało wyraźnie edukacyjny wymiar – dziecko, robiąc porządek, może klockami nakarmić słonika, po czym odprowadzić go na zasłużony odpoczynek do czasu wyruszenia na kolejną niezwykłą wyprawę.
Wiek: klocki bezpieczne dla dzieci już od 12. mies. życia.
Cena: ok. 139 zł

Movi Mistrz zabawy od Fisher Price

Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Posiadający ogromną swobodę ruchów (w zakresie 360 stopni) oraz bogaty repertuar minek (60 w 3 kolorach) robot (na dodatek uzdolniony tanecznie) powstał z myślą o tym, by nauczyć najmłodszych kluczowych umiejętności takich jak słuchanie ze zrozumieniem, podejmowanie decyzji, przestrzeganie instrukcji czy wykonywanie poleceń, czyli wszystkiego, co przyjdzie im doświadczyć w szkole. Nauka przebiega w rytmie wesołych, aktywizujących gier.
Wiek: 3-6 lat
Cena: ok. 199 zł

Żabka – Mierz ze mną

Coś idealnego dla małego odkrywcy, który lubi porównywać różne przedmioty. Zabawka o wyglądzie żabki wyposażona została w chowaną miarkę do mierzenia rzeczy znajdujących się w otoczeniu szkraba. Różnorodnymi pytaniami, a także poleceniami skoczne zwierzątko motywuje dzieci do wyszukiwania określonych przedmiotów i porównywania ich rozmiarów, opierając całą naukę na metodzie prób i błędów. Dodatkowo żabka uczy liczenia. Podczas zabawy śpiewa piosenki i wydaje wesołe dźwięki, aby zachęcić małych matematyków do kolejnych odkryć.
Wiek: 3-6 lat
Cena: ok. 70 zł

Bob Budowniczy: Mega Koparka-Zestaw 2w1

Jak budować, to tylko z Bobem Budowniczym! Tym razem niezawodny konstruktor Sprężynkowa i Naprawkowa zasiada za sterami megakoparki – ogromnego mówiącego pojazdu – aby dziecko mogło dać ponieść się wyobraźni i przenieść się myślami na plac budowy. Niemałej wielkości maszyna jest w stanie pomieścić aż 12 dostępnych osobno serialowych pojazdów, które można ustawić na platformie stworzonej z tylnego zderzaka koparki. Na tak zorganizowanym placu budowy nie zabraknie oczywiście niezbędnego w pracy Boba dźwigu.
Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 279 zł

Tomek i Przyjaciele: Zestaw ucieczka ze złomowiska

Wcielić się dziecku w rolę małego konduktora pozwoli 'Ucieczka ze złomowiska'', kolejny zestaw torów z serii TrackMaster, która oddaje hołd kultowemu serialowi o przygodach sympatycznej lokomotywy, Tomka. Wspólnie z bohaterem popularnej kreskówki dziecko będzie mogło puścić wodze wyobraźni, wymyślając wyzwania czekające na torach dzielną lokomotywę. Zestaw łączy się z innymi produktami z serii TrackMaster™ dzięki czemu dziecko może swobodnie rozbudowywać świat przygód Tomka i jego przyjaciół.
Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 199 zł

Shimmer i Shine Magiczny dywan z dźwiękami

Czarodziejska zabawka z uwielbianego przez dziewczynki bajkowego świata Shimmer i Shine, którego magię pozwala poczuć ''latający'' dywan. Wyposażona została w specjalny czujnik, dzięki któremu rozpoznaje ruch, sama wydając przy poruszaniu się charakterystyczne dźwięki i komunikaty (dodatkowo przemawia po polsku słowami filmowych dżinów). Dzięki temu małe księżniczki poczują się jak bohaterki jednej z serialowych przygód. Scenariusz do niej będą mogły tworzyć same, decydując o losie dołączonych do zestawu dwóch 15-centymetrowych lalek.
Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 239zł

Dora i przyjaciele: Mówiący plecak i magiczna bransoletka

Dzięki tej interaktywnej zabawce dziecko będzie mogło wyobrazić siebie jako pomocnika Dory, serialowej podróżniczki. Zabawie towarzyszy mnóstwo haseł i muzyki, a wszystko odbywa się przy wesołym tańcu migoczących światełek, zarówno na bransoletce, jak i plecaku. Ponad 40 wypowiedzi po polsku i po angielsku zachęca do aktywnej zabawy, wspomagając naukę języka. Plecak ma wszystko, czego potrzebują mali odkrywcy: mapę, zabawkowy smartfon i bransoletkę z zawieszkami – dokładnie taką, jaką nosi Dora.
Wiek: 3 l.+
Cena: ok. 149 zł

Artykuł powstał we współpracy z Fisher-Price

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE