Nowy sposób na spektakularny poród. To zdjęcie podzieliło ciężarne

Poród w wodzie w towarzystwie dziecka.
Poród w wodzie w towarzystwie dziecka. Fot. Marijke Thoen Birthphotography
„Najbardziej nieprawdopodobne zdjęcie z porodu jakie widzieliście” - zgadzacie się z tą opinią?

Coraz więcej możliwości na salach porodowych proponuje się ciężarnym. Ta wanna do porodu wywołała jednak skrajne komentarze, podobnie jak osoby towarzyszące mamie w czasie porodu.

Jeszcze nie tak dawno poród w wodzie był nierealnym marzeniem. Dziś mało tego, że stał się popularny, to w dodatku coraz częściej kobiety decydują się na poród domowy właśnie w basenie. Kolejną granicę zakonserwowanej latami intymności przekroczono, gdy w czasie porodu obok rodzącej pojawiło się małe dziecko, które towarzyszyły rodzicom w tych wyjątkowych chwilach. Już wtedy opinie bardzo różniły się między sobą, bo wiele mam przyznało, że to cudowne mieć przy sobie starsze dziecko, gdy na świecie pojawia się następne, natomiast znaczna część kobiet miała ogromne objawy, czy cierpienie rodzącej, ból i często towarzyszące temu krzyki, nie pozostaną niemiłym, a nawet traumatycznym wspomnieniem dla małego człowieka.

Tym razem zdjęcie, które obiegło sieć, łączy w sobie wiele wątpliwości co obaw. Poród w wodzie, w przezroczystej wannie i z udziałem małej dziewczynki, trzeba przyznać, wygląda absolutnie magicznie na zdjęciach. To niezwykła pamiątka dla całej rodziny, choć wierzymy, że wielu przyszłych rodziców nie odważyłoby się na takie doświadczenie. Ułożenie ciała mamy oraz możliwość tak dokładnego podglądania porodu, na pewno znajdzie wielu zwolenników, ale i zapewne przeciwników.
Na szczęście każdy może wybrać z oferty to, co jemu odpowiada i nie ma obowiązku robienia tego, na co przyszli rodzice zdecydowanie nie mają ochoty. Niestety takich możliwości nie mają kobiety w Polsce, którym nadal w wielu szpitalach nakazuje się rodzić w pozycji dogodnej dla lekarza, a nie dla rodzącej.
źródło: Marijke Thoen Birthphotography
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE