Dlaczego dziecko gryzie innych? To nie znaczy, że jest niegrzeczne

Dlaczego dziecko gryzie? Każdy rodzic chce poznać odpowiedź na to pytanie.
Dlaczego dziecko gryzie? Każdy rodzic chce poznać odpowiedź na to pytanie. Prawo autorskie: Radist / 123RF Zdjęcie Seryjne
Rodzice mają mnóstwo pytań dotyczących wychowania dzieci. To jedno pytanie spędza im sen z powiek!

Dlaczego dziecko gryzie?
Brytyjski magazyn „The Sun” opublikował listę dziesięciu najczęściej wyszukiwanych w Google'u pytań dotyczących dzieci, zaczynających się od słowa „dlaczego”. Wśród najpopularniejszych pytań znalazły się: „dlaczego dzieci kłamią”, „dlaczego dzieci tak długo śpią” i „dlaczego dzieci kradną”. Numerem 1 wśród wyszukiwań i pytaniem, które wzbudza największe emocje jest... „dlaczego dzieci gryzą”.

Żeby zaspokoić ciekawość rodziców, „The Sun” opublikował odpowiedź na to nurtujące pytanie.
Liat Hughes Joshi
autorka poradników dla rodziców

Zamiarem dziecka nie jest wyrządzenie krzywdy. Gryzienie najczęściej jest sposobem wyładowania frustracji, sposobem komunikacji i wyrazem nieumiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami. To może być również próba zwrócenia na siebie uwagi – dziecko wie, że jeśli kogoś ugryzie, rodzic od razu zareaguje. W przypadku maluchów czasem wystarczy poświęcać im więcej czasu i uwagi. Szczególnie wtedy, gdy mogą czuć się niepewnie w związku z pojawieniem się na świecie młodszego rodzeństwa czy innymi zmianami w ich życiu.

Jeśli twoje dziecko gryzie, to znak, że potrzebuje twojej bliskości i wsparcia. Być może próbuje ci coś powiedzieć, a nie umie wyrazić swojej złości czy frustracji w inny sposób?

Czy waszym dzieciom też zdarzyło się kogoś ugryźć?
Źródło: thesun.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE