Jedyne słuszne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat wychowania dzieci

Kadr z filmu "I kto to mówi 3" (1993)
Odpowiedzi na pytanie, jak wychować dziecko, szuka wielu rodziców. Niektórzy oddają się lekturze podręczników, inni kierują się poradami specjalistów, kolejni wierzą, że jakoś to będzie i wrodzona intuicja pomoże im w obraniu prawidłowego kierunku. Jeżeli dręczą cię pytania, jak reagować, gdy twoje pociechy się biją albo czy istnieje sposób na nauczenie dziecka porządku, te porady są dla ciebie.

Do coraz to nowych metod, obiecujących receptę na wychowanie szczęśliwego młodego człowieka, Leszek Talko podszedł z przymrużeniem oka i błyskotliwością. W książce „Dziecko dla odważnych” autor odpowiada na 10 najczęściej zadawanych pytań.

Tylko spokój nas uratuje
Lektura przypadnie do gustu zarówno świeżo upieczonym rodzicom, jak i tym z dłuższym stażem. Talko podchodzi z ogromnym dystansem do problemów, które niejednokrotnie wydają się największą tragedią. Może jednak śmiech to nieraz najlepsze wyjście?

Zadane pytania dotyczą kłopotów związanych z przyzwyczajeniami żywieniowymi, kłótniami między rodzeństwem czy wymuszaniem, a odpowiedzi...? Jasno wskazują, że zdenerwowanie i frustracja to źli doradcy, a to że nieraz nie masz siły czy jesteś zmęczoną mamą/zrezygnowanym tatą nie świadczy, że sobie nie radzisz. Puenta brzmi jednoznacznie: szczęśliwy rodzic = szczęśliwe dziecko, więc... nie przejmujcie się i odpocznijcie wraz ze swoimi pociechami.


Źródło: calareszta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE