Zmarła 5-latka. Dzieciom z przedszkola podano antybiotyki, rodzicom nikt nie udziela informacji

Przedszkole w Wędrzynie, zdjęcie z 20 grudnia 2016 roku
Przedszkole w Wędrzynie, zdjęcie z 20 grudnia 2016 roku sulecin.pl
Do tragedii doszło w Wędrzynie, niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim. Rodzice dzieci z przedszkola, w którym zmarła dziewczynka dowiedzieli się o sprawie w czwartek rano. Zalecono dezynfekcję pomieszczeń. Informację podał gorzowski oddział Gazety Wyborczej.

Rodzice innych dzieci skarżą się, że nikt nie udzielił im szczegółowych wyjaśnień, więc nadal nie wiedzą, z jakiego powodu niemające niepokojących objawów dziecko nagle zmarło. Po czwartkowych zajęciach, które odbyły się normalnie, wszystkie dzieci z placówki zostały zbadane przez lekarzy rodzinnych i kwalifikowane do podania antybiotyków. Rodzicom przekazano, że taka procedura wynika z zagrożenia zarażenia chorobą zakaźną.

Nagła śmierć dziecka
Lekarze, sanepid i przedstawiciele przedszkola nie udzielają żadnych informacji. Ci pierwsi powtarzali jedynie, że procedurę wdrożono z powodu zagrożenia epidemiologicznego i chodzi o nieokreśloną chorobę zakaźną. Według relacji, dziewczynka, która zmarła, była w środę w przedszkolu i nic nie wskazywało, żeby źle się czuła – bawiła się z innymi dziećmi, miała dobry nastrój. „Nieoficjalnie ustaliliśmy, że lekarze podejrzewają zapalenie opon mózgowych. Nikt tego jednak oficjalnie nie potwierdza.” – podaje Gazeta Wyborcza.
Komunikat z oficjalnej strony gminy Sulęcin

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sulęcin,

w związku z nagłą śmiercią małej mieszkanki Gminy Sulęcin – podopiecznej Przedszkola w Wędrzynie – zwracam się do Państwa z gorącym apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia oraz przypadki zachorowań wśród dzieci. Proszę nie lekceważyć tego komunikatu, bacznie śledzić stan zdrowia swoich pociech, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów natychmiast skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Nawet błahe z pozoru symptomy mogą stanowić zagrożenie życia!

W dniu wczorajszym służby sanitarne podjęły stosowne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznych Przedszkola w Wędrzynie, ich rodziców oraz personelu. W placówce została przeprowadzona dezynfekcja, a dzieci poddano antybiotykoterapii.
Apeluję o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Sulęcin. Dzieci chore powinny zostać bezzwłocznie poddane leczeniu! Tylko działając wspólnie nie dopuścimy, by podobna tragedia wydarzyła się ponownie.

Burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart

Leczeniem prewencyjnym objęto ponad 60 osób (dzieci i dorosłych, którzy mieli kontakt z chorą dziewczynką). W czwartek podano im antybiotyki domięśniowo. W poniedziałek dzieci wrócą do przedszkola. Prawdziwą przyczynę śmierci dziewczynki wskazać będzie można dopiero po badaniach laboratoryjnych powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Sulęcinie.


Źródło: gorzow.wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE