"Lepszy niż Chodakowska i Lewandowska razem wzięte". Kim jest "idol" matki Polki?

Qczaj - nowy trener zyskuje zaskakującą popularność wśród młodych matek.
Qczaj - nowy trener zyskuje zaskakującą popularność wśród młodych matek. Facebook/Qczaj
Obraża je, a one go uwielbiają? Jak rzucenie kilkoma kur***, powiedzenie matce, że jest obrzygana i obśliniona, zapewniło mu popularność? Bo 42 tys. fanów na Facebooku i ponad 6 tysięcy lajków dla jednego filmu ciężko nie nazwać sukcesem.

Wiele kobiet mogłoby uznać te słowa za obraźliwe, bo wyznacznikiem bycia matką Polką jest według Qczaja to, że „siedzisz na kanapie obrzygana i obśliniona we wczorajszym dresie, z laktatorem u piersi”. Po tych słowach jednak trener śle peany na temat matek: „Zrobiłaś już jedną największą rzecz w swoim życiu – urodziłaś dziecko”.

Liczne przekleństwa, prosty język, dla wielu może obraźliwy, a jednak polskie kobiety, matki udostępniają ten film. Odbierają go jako zabawny, a nie obraźliwy? Dlaczego?
Intencją twórcy nie jest poniżanie, on mimo niewyszukanego języka, a może dzięki niemu, dociera do kobiet, mówiąc im jedną ważną rzecz – bycie matką to nie wszystko, pamiętaj, że jesteś też kobietą i masz prawo do czasu wyłącznie dla siebie - „masz prawo do tego, żeby oderwać na chwilę dziecko od piersi (…) poza tym, że musisz je wychować, masz prawo do tego, żeby jeszcze żyć”.

W trakcie 2-minutwego filmu dowiesz się, że:
- jesteś super, bo urodziłaś dziecko,
- masz prawo do czasu dla siebie,
- poznasz ćwiczenie, które „znasz w momencie, gdy zachce ci się sikać, ale nie możesz, bo twój bobas się drze, a twój mąż kur... nie wie, co z nim zrobić”.
Qczaj
wpis z Fb

Jedziemy trening z matką Polką!
Gdy się na Ciebie wk**wiają, że karmisz biedna po galeriach handlowych, że zgorszenie siejesz - Ty siedzisz bidulko w chałupie albo w jakiejś restauracji dla matek i zastanawiasz się, kiedy w końcu wrócisz do stanu sprzed porodu.

Co on może wiedzieć, przecież nie siedzi teraz w domu z cieknącym z cycka mlekiem, laktatorem między nogami i płaczącym dzieckiem (…) myśląc tak będziesz dalej wkurwio.., ale czy chcesz, żeby twoje dziecko miało wkurwio.. mamę.

Film w ciągu 2 dni zyskał prawie 600 tysięcy wyświetleń, 35 tys. udostępnień i ponad 6 tysięcy lajków (ani jednej złej czy smutnej buźki)!
W komentarzach czytamy: "Lepszy niż Chodakowska i Lewandowska razem wzięte", "Mógłbyś zrobić jakiś dłuższy trening bo jesteś mega, aż ćwiczyć się chce", "no z takim trenerem i jego motywacja to zacznę ćwiczyć".


Dla nas popularność tego filmu jest zaskakująca, a wy co tym myślicie? Śmieszny czy obraźliwy? Piszcie w komentarzach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE