Skarpety octowe? Takie sposoby na zbicie gorączki proponują rodzice dzieci nieszczepionych

Prawo autorskie: kenishirotie / 123RF Zdjęcie Seryjne
W zamkniętej grupie "Rodzice dzieci nieszczepionych" pojawiło się budzące sprzeczne odczucia pytanie: jak poradzić sobie z gorączką u 4-miesięcznego dziecka bez używania znanych leków?

Z postu wrzuconego przez jedną matkę wynika, że sytuacja nie dotyczy jej bezpośrednio, a jedynie szuka rozwiązania na przyszłość. Nie chce zbijać podwyższonej temperatury dziecka paracetamolem ani ibuprofenem. Rodzice w komentarzach proponują alternatywne rozwiązania - jakie padają propozycje można domyślać się z samej nazwy grupy. Doradzają chociażby skarpety octowe, kąpiel w wodzie lub okłady.

Zdania komentujących są podzielone. Jedni bronią kobiety, uważając, że oburzanie się jest nie na miejscu - powołują się chociażby na fakt, że nawet niektórym dorosłym szkodzi paracetamol i po co malucha faszerować "chemią", inni wyśmiewają proponowane metody, pisząc o "fundowaniu koszmarnego bólu swojemu dziecku". Trudno jednak stanąć po którejś ze stron, matka nie podaje bowiem szczegółów, konkretnych przypadków czy zaleceń lekarza dotyczących jej pociechy.

Widać, że podobnie jak w przypadku samych szczepień, tak i w dyskusji o innych lekach trudno będzie wypracować wspólne stanowisko.

#skarpetkioctowe #pokolenieSTOPNOP

Opublikowany przez Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku na 4 listopada 2017


Źródło: Facebook
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE